Vytauto Majoro vardo tautodailininko premija – medžio drožėjui Petrui Balsiui - Old.klaipedos-r.lt

2017 m. gruodžio 14 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Vytauto Majoro vardo tautodailininko premija – medžio drožėjui Petrui Balsiui

Gargždų krašto muziejuje Vytauto Majoro vardo tautodailininko premija įteikta medžio drožėjui, tautodailininkui, meno kūrėjų asociacijos nariui Petrui Balsiui.

Ta proga jį nuoširdžiai sveikino mero pavaduotojos Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Savivaldybės tarybos nariai Regina Kernagienė, Česlovas Tarvydas, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, kultūros darbuotojai, Lietuvos tautodailininkių sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos pirmininkė Rita Riaukė ir kiti kolegos, Vytauto Majoro žmona ir palikimo saugotoja Birutė Majorienė ir kiti.

  Nuotraukoje Petrą Balsį sveikina: iš kairės – Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, mero pavaduotojos Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė (kandidatų atrankos komisijos pirmininkė)

Premijos dydis – 1000 Eur, o 2017 m. premijos konkursui, be ją laimėjusio Petro Balsio, buvo pateikta tekstilininkės, tautodailininkės, meno kūrėjų asociacijos narės Valentinos Kaubrienės kandidatūra.

Petras Balsys Tautodailės sąjungai priklauso jau beveik 40 metų, yra Vytauto Majoro mokinys ir medžio drožybos tradicijos tęsėjas.

Premijos nominantas − vienas pirmųjų tautodailininkų, padovanojęs Gargždams savo kūrinį – skulptūrą „Gargždiškis“, kuri dabar stovi pėsčiųjų alėjoje.

Tą vakarą Gargždų krašto muziejuje pristatyta ir iš Kolumbijos kilusio, o dabar Kretingoje gyvenančio kryždirbio Alekso Kulviečio kryžių paroda, Audronės ir Algimanto Macijauskų tradicinės austos juostos ir kiti tekstilės darbai, juvelyro ir kalvio Petro Normanto Dovilų metalinis herbas, už kurį ypač dėkojo Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė. 

Visi šiltai dalijosi įspūdžiais, Vytauto Majoro žmona pasakojo apie Petro ir Vytauto kūrybinę ir žmogišką draugystę, kuri atvėrė vartus tradicijos tąsai ir naujiems ieškojimams ir sumanymams, kurių daug dar žada įgyvendinti medžio drožėjas Petras Balsys.

Renginį vedė muziejaus darbuotoja Regina Šiurytė-Šimulienė, koncertavo moterų ansamblis „Atminties aidai“ (vadovė Regina Česnauskienė).

Daugiau nuotraukų čia.

 Daiva Beliokaitė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.