Verslumo HUB‘e Gargžduose užgimė 8 iniciatyvos - Old.klaipedos-r.lt

2017 m. gruodžio 14 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Verslumo HUB‘e Gargžduose užgimė 8 iniciatyvos

Per 3 dienas Gargžduose gimė 8 verslumo iniciatyvos. Gruodžio 8 dieną 16 val. įvyko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuoto tarpinstitucinio bendradarbiavimo projektas „Užaugink iniciatyvą“.  Projektas bendram tikslui subūrė skirtingus sektorius ir institucijas, tokias kaip: Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organziacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, Klaipėdos r. savivaldybė, Klaipėdos r. J. Lankučio bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Gargždų atviras jaunimo centras, portalas „Mano Gargždai“ , VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija ir kt. Bendromis partnerių pastangomis  buvo atidarytas verslumo HUB‘as ir dirbama su 8 jaunų žmonių komandomis.

Jaunų žmonių sukurtas verslumo iniciatyvas vertino kompetetinga komisija: smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą Klaipėdos rajone koordinuojantis specialistas Mantas Virbauskas, verslininkas Egidijus Šiaulys, Klaipėdos r. jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė, J. Lankučio viešosios bibliotekos vedėjos pavaduotoja edukacijai ir informacijai Albina Ananjeva. Komisijai teko nelengva užduotis, nes išrinkti ir apdovanoti reikėjo tik vieną iš aštuonių iniciatyvų.

Taigi, kaip atrodo, mąsto ir kokias inciatyvas kuria šiuolaikinis jaunas žmogus iš Gargždų?

Tarp iniciatyvų galėjote išgirsti tokias idėjas, kaip mobili namų tvarkytojų komanda, kuri gali išvalyti Jūsų šaldytuvą, nupjauti pievelę ar sutvarkyti suverstą garažą. Jų svetainėje galėtumėte rasti kaininką ir už sąlygiškai nebrangų mokestį jie sutvarkytų jūsų aplinką ir namus.

Taip pat jaunuoliai siūlė  filmuoti Jūsų šventes ir renginius, kurti pristatomuosius klipus.

Kiek inovatyvesnė paslauga – profesionalių fotografų komanda, kuri padės Jums išreklamuoti ir parduoti nebenaudojamus daiktus.

Jeigu dar negirdėjote apie saldžius kebabus, ruoškitės, nes beveik visos Klaipėdos rajono miestų ir miestelų šventės bus pilnos šių skanėstų.

O gal Jums atsibodo nuolat lūžtantys, nepatogūs telefono kroviklio laidai ir norėtumėte magnetiniu laiduku krauto telefoną?

O galbūt Jūs nemėgstate,  kai į burną patenka pipiras ar visas lauro lapelis,−  tokiu atveju jauni žmonės taip pat rado sprendimą šiai problemai.

Jei esi nedrąsus ir nelinkęs bendrauti, galbūt jau visai greitai galėsi pradėti naudotis mobilia aplikacija, kuri padės atskleisti stipriąsias tavo puses ir tobulėti aplink šią programėlę suburtoje bendruomenėje.

Komisija visas idėjas verino labai teigiamai ir pritarė, kad bet kurią idėją galima įgyvendinti. Visoms šioms septynioms nelaimėjusioms idėjoms buvo paskirti mentoriai, su kurių pagalba jaunuoliai toliau augins savo iniciatyvas.

Na, o konkursą „Užaugink iniciatyvą“ laimėjo ir 500 Eur verslo pradžiai gauna komanda pasivadinusi „DriiP“, kuri  įtikino komisiją ne tik verslo plano realumu, bet ir labai profesionaliai pristatė savo idėją ir net atliko rinkos tyrimą. Komanda nutarė gaminti stilingus papuošalus kojoms.  Apyrankės yra gana įprastas papuošalas Lietuvoje, tačiau grandinėlė ar odinis pakabukas ant čiurnos vis dar naujiena. Už gautus 500 Eur jaunuoliai sukurs prototipus, pirmąsias prekes, pakuotės dizainą ir testuos rinką su visiškai nauju produktu.

Sveikiname visus dalyvavusius  ir linkime sėkmės verslumo idėjų įgyvendinime. Taip pat linkime ir toliau išlaikyti verslumo HUB‘o idėją ir pobūdį Gargžduose. Gargždai buvo pasirinktas kaip bandomasis miestas patikrinti, ar tokio pobūdžio darbo erdvės prigytų regionuose ir ar jos veiktų tokiose patalpose kaip bibliotekos. Kol kas rezultatai džiugina ir VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija žada panašių eksperimentų ir kitose Lietuvos miestuose.

VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.