Tartasi dėl Savivaldybės administracinių patalpų ir Gargždų daugiafunckio sporto centro statybos finansavimo galimybių - Old.klaipedos-r.lt

2017 m. gruodžio 14 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Tartasi dėl Savivaldybės administracinių patalpų ir Gargždų daugiafunckio sporto centro statybos finansavimo galimybių

Klaipėdos rajono savivaldybėje praėjusią savaitę buvo aptarti du svarbūs klausimai: buvo pristatyti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos veiklai vykdyti reikalingų patalpų įsigijimo būdų įvertinimo rezultatai bei vyko viešoji konsultacija dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro projekto vystymo. 

Abiem klausimais Klaipėdos rajono savivaldybė konsultavo UAB „Peritus sprendimai“. Pristatymuose dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas ir jo pavaduotojai Česlovas Banevičius ir Ligita Liutikienė, Tarybos nariai, Administracijos specialistai, visuomenės ir verslo atstovai.

UAB „Peritus sprendimai“ akcentavo, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos padaliniai išsidėstę 5 skirtinguose pastatuose, o tai sukelia nepatogumų ne tik Administracijos darbuotojams, bet ir gyventojams. Visi pastatai – seni, tačiau jų būklė – patenkinama. Konsultantai, siekiant optimizuoti Savivaldybės paslaugų teikimą bei nekilnojamo turto valdymą, nagrinėjo 2 skirtingas patalpų sujungimo ir atnaujinimo alternatyvas: naujo pastato statybos ir esamo pastato atnaujinimo.

Finansinės ir ekonominės analizės rezultatai parodė, kad abu svarstomi variantai Savivaldybei atsieitų daugiau nei 2 mln. eurų. Meras Vaclovas Dačkauskas atkreipė dėmesį, kad finansinė analizė – itin optimistiška, nes, parengus techninį projektą ir žinant detalius sprendinius, tiek naujo pastato statybos, tiek rekonstrukcijos su priestato statyba kaina kiltų. Nors visų Administracijos padalinių sukėlimas po vienu stogu ir būtų patogus gyventojams bei specialistams, tačiau Savivaldybė dar svarstys šį klausimą, nes tam reikalingos didelės investicijos bei konkretus apsisprendimas: reikia naujo pastato kitoje vietoje, esamą Adminsitracijos pastatą atiduodant kitoms organizacijoms, ar reikia rekonstruoti esamą pastatą, statant priestatą.

Viešosios konsultacijos dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro metu buvo pristatomi projekto iki-galimybių studijos rezultatai (projekto apimtis, projekto preliminarios finansinės prielaidos, pasirinktas investuotojų atrankos būdas (teisinis modelis), pagrindiniai techniniai projekto įgyvendinimo reikalavimai).

Detalus projekto pristatymas.

Gargždų daugiafunkcis sporto centras turėtų būti pastatytas 3 ha plote S. Dariaus ir S. Girėno g. 4. Daugiafunkcį sporto centrą sudarys trys pastatai: baseino pastatas, universali sporto salė bei ledo ritulio arena.

Baseino pastate bus pramogų zona: kaskados, sūkurinė vonia, pirčių kompleksai (rusiška, turkiška, suomiška ir infrasauna) su persirengimo patalpomis, pritaikytomis ir baseino lankytojams. Numatytas ir modernus 4 takų po 25 m ilgio plaukimo baseinas su pakeliamu dugnu, kurio mobilios techninės galimybės leistų baseiną greitai padalinti į šuolio į vandenį, plaukimo mokymo vaikams, paaugliams, vaikų žaidimų ir atrakcionų, neįgaliųjų zonas pagal poreikius kiekvienai dienai skirtingai, bet kuriuo paros laiku. Baseino vidiniai matmenys 20 x 35, lubų aukštis apie 7 m, baseino gylis iki 4 m. Vieno takelio plotis iki 2.5 metro, iš viso apie 700 kv. m.

Universalios  sporto salės, kurioje galėtų vykti tarptautinės krepšinio, tinklinio, rankinio, salės futbolo, teniso, stalo teniso, sportinių šokių varžybos ir kiti renginiai, vidiniai matmenys nemažesni nei 36 x 46 m, iš viso 1656 kv. m. Universali sporto salė treniruočių metu būtų atskirta garsą izoliuojančiu atitvaru ir padalinta į dvi treniruočių aikšteles, kuriose galėtų vykti tinklinio, krepšinio, salės futbolo, teniso, badmintono, stalo teniso, sportinių šokių treniruotės ir būtų galima vykdyti rajono lygio varžybas abiejose salėse vienu metu. Taip pat numatytos ir dvi atskirai valdomos švieslentės. Suplanuota iki 1000 sėdimų vietų žiūrovams, įrengiant modulines sustumiamas tribūnas, kurios būtų valdomos elektronika ir būtų tik vienoje salės pusėje. Numatyta galimybė salėje rengti įvairias parodas, koncertus ir kitus renginius.

Ledo ritulio arenos žaidimo aikštelės dydis 60 x 30 m. Numatyti norminiai praėjimai aplink žaidimo aikštelę, tribūnos žiūrovams, kuriose – 200 sėdimų vietų. Suprojektuotos 6 rūbinės žaidėjams, čiuožėjams su dušinėmis po 60 kv. m ir san. mazgais, trenerių bei teisėjų patalpos. Numatytos visos reikalingos aptarnavimo ir techninės patalpos. Numatyta lankytojų (žiūrovų) rūbinė bei persirengimo patalpos.

Daugiafunkcio sporto centro statybai ir įrangos įsigijimui reikėtų apie 20 mln. eurų investicijų. Savivaldybė planuoja projektą įgyvendinti viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu. Tikimasi gauti ir VIP lėšų, dėl kurių meras Vaclovas Dačkauskas tarėsi su premjeru Sauliumi Skverneliu. Jei privatus verslas investuotų į daugiafunkcį sporto centrą, Savivaldybė, UAB „Peritus sprendimai“ skaičiavimu, įsipareigotų 25 metus mokėti po daugiau nei 1 mln. eurų per metus.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas ragino nestokoti optimizmo – toks objektas būtų unikalus visame Vakarų regione ir jis reikalingas rajono gyventojams, todėl reikia ieškoti galimybių šį projektą įgyvendinti. Skeptikams, manantiems, kad Savivaldybėje poreikio tokiam centrui, o ypač ledo arenai, nėra, Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centro direktorius Vaidas Liutikas atsakė, kad kaip galima žinoti poreikį, kai net nėra kur treniruoti vaikų. Meras priminė, kad „Ledžingos“ vyrai Klaipėdoje turi treniruotis nuo 5 val. ryto, nes Gargžduose nėra kur, o vaikų grupės, atsiradus vietai, kur treniruotis, susirinks.

Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pabrėžė, kad įmonės, norinčios investutoti rajone, dažnai klausia, kur jų darbuotojai po darbo gali praleisti laiką, pailsėti, o tokio objekto rajone nėra. Gargždų daugiafunkcis sporto centras būtų išskirtinė rajono traukos vieta. Savivaldybė tikisi, kad projektą bus galima įgyvendinti, prisidedant privatiems investuotojams.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.