Jaunimo reikalų tarybos posėdyje – aštrios diskusijos kartu su svečiais iš Vokietijos - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. vasario 28 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Jaunimo reikalų tarybos posėdyje – aštrios diskusijos kartu su svečiais iš Vokietijos

Šią savaitę vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdyje dalyvavo, stebėjo Vokietijos Bradenburgo žemės jaunimo politiką formuojantys ir  su jaunimu dirbantys 7 atstovai, Alytaus miesto, Elektrėnų ir Birštono savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai ir jaunimo reikalų tarybos, Jaunimo reikalų departamento,  LiJOT atstovai. Jų tikslas buvo  praktiškai susipažinti, kaip  Klaipėdos rajono  jaunimas  dalyvauja formuojant jaunimo politiką ir ją įgyvendina.

Nuotraukoje: Jaunimo reikalų tarybos nariai su svečiais iš Vokietijos

Posėdyje ne tik pasidžiaugta darbais, bet ir iškeltos aštresnės problemos. Daugiausiai diskusijų iššaukė Jaunimo savanoriškos tarnybos įgyvendinimas Klaipėdos rajono savivaldybėje. Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė priminė, kaip puikiai dar gruodžio mėnesį startuota su šia tarnyba, Savivaldybės taryba patvirtino finansavimo tvarką, laimėtas Jaunimo reikalų departamento finansuojamas  projektas  ir buvome vieni pirmųjų respublikoje. JRT narė,  projekte dirbusi mentore  Inesa Gaudutytė informavo, kad iš rajone savanorišką veiklą (6 mėn. po 40 val.) atlikusių 28 jaunuolių tik 6 gavo Jaunimo reikalų departamento pažymėjimus. Jaunimas sunerimęs, pažymėjimų dar laukia, nes  projekto  vadovas, buvęs Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkas  iki galo neatliko savo pareigų. Jaunimo reikalų koordinatorė informavo, kad 2019 m. rugpjūčio 29 d. inicijuotas Jaunimo reikalų departamento, Lietuvos jaunimo organizacijų sąjungos vadovų ir  „Apskritojo  stalo“ buvusio ir esamo  pirmininko susitikimas Gargžduose  dėl organizacijos dvivaldystės ir įgyvendinamų Jaunimo reikalų departamento  bei Savivaldybės finansuojamų projektų. „Apskritasis stalas“ prarado pasitikėjimą kaip Jaunimo savanorišką veiklą organizuojanti organizacija, todėl A. Radžienė pasiūlė vieną stipriausių jaunimo organizacijų  ̶ jaunimo klubą „Ekipa“ rekomenduoti akredituotis kaip savanorišką veiklą organizuojančią organizaciją Klaipėdos rajone.

Jaunimo reikalų tarybos narė Agnė Zabrynaitė pasisakė, kad  šių metų balandį visuotinio susirinkimo metu ji  išrinkta nauja „Apskritojo stalo“ pirmininke ir  ryžtingai  ėmėsi visų veiksmų tęsti organizacijos veiklą.

Jaunimo reikalų tarybos nariai, jaunimo atstovai Anelė Dromantaitė, Henrikas Sadauskas, Deimantė Venckutė  pasisakė, kad fiksuota savanorystė labai svarbu jaunam žmogui ir būtina rengtis kitam savanoriškos tarnybos etapui. Priimtas JRT posėdžio sprendimas informuoti, pakviesti jaunimą registruotis   respublikinėje savanorių duomenų bazėje https://www.jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste,   paraginti jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas teikti paraišką Jaunimo reikalų departamentui ir  akredituotis kaip savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos  Klaipėdos rajone.

JRT  posėdyje vyko karšta diskusija  ir dėl mobilaus darbo su jaunimu organizavimo. Situaciją išsamiai pristatė JRT narė, Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė. JRT narė Deimantė Venckutė kėlė klausimą, ar teisinga, jei jaunimo darbuotojas turi nuosavu automobiliu  iš Gargždų atviro jaunimo centro vykti dirbti į Priekulę, Agluonėnus, Veiviržėnus, Girininkus, Dauparus,  ̶ per savaitę nuvažiuojant daugiau nei 200 kilometrų?

Jaunimo reikalų koordinatorė pakvietė JRT jaunimo atstovus kartu   organizuoti konsultacijas (fokus grupes) jauniems žmonėms (nuo 14 iki 29 m.), jaunimo organizacijoms ir asmenims, dirbantiems su jaunais žmonėmis. Konsultacijų tikslas surinkti nuomonę iš jaunų žmonių. Konsultacijų metu surinkta medžiaga bus panaudojama rengiant Jaunimo politikos plėtros 2020 ̶ 2023 m. programą.

Posėdyje apsvarstyti darbotvarkėje numatyti 5 klausimai, priimti sprendimai, du iš jų – teikti pasiūlymą Savivaldybės tarybai. JRT posėdžių protokolai viešinami interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt skyriuje „Veiklos“  ̶ „Informacija jaunimui“ ̶ Jaunimo reikalų taryba.

Po posėdžio svečiai padėkojo jaunimo reikalų tarybos nariams už aktyvumą, atvirumą ir pateikė klausimų apie Jaunimo reikalų tarybos formavimo subtilybes iki kas motyvuoja jauną žmogų dalyvauti posėdžiuose. Svečiai neskubėjo išvykti,  o su gerais palinkėjimais perteikė ir savo patirties mums aktualiais klausimais.

Posėdžiui pirmininkavo Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė, dalyvavo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.  

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.