Klaipėdos rajone – pirmoji „Savivaldos ir verslo popietė“ - Old.klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 20 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Klaipėdos rajone – pirmoji „Savivaldos ir verslo popietė“

Spalio 4 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko pirmoji Savivaldybės vadovų inicijuota „Savivaldos ir verslo popietė“. Pagrindinis susitikimo tikslas – stiprinti savivaldos ir verslo bendradarbiavimą, įtvirtinti diskusijų tradiciją, pasidalyti pasiūlymais ir idėjomis.

„Savivaldos ir verslo popietėje“ dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas ir jo pavaduotojai Ligita Liutikienė bei Česlovas Banevičius, Tarybos nariai, Administracijos specialistai, gausus būrys verslo atstovų.

Susitikimo metu Strateginio planavimo ir inevesticijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė verslininkams pristatė Klaipėdos rajono savivaldybę: kuo ji patraukli verslui, investuotojams, kaip atrodo tarp kitų savivaldybių, kokius projektus vykdo, kokius planuoja. Verslo atstovus domino teritorijų planavimo klausimai, Savivaldybės ateities planai, strateginis veiklos planas, planuojamos investicijos į objektus, infrastruktūros plėtrą. Verslininkams pristatyta ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus Manto Virbausko adminstruojama verslo skiltis Savivaldybės internetiniame puslapyje www.klaipedos-r.lt, kur skelbiama naudinga informacija tiek pradedančiam, tie jau seniai veiklą vykdančiam verslui.

Diskusijų metu verslo atstovai labiausiai pabrėžė, kad Gargžduose trūksta gyventojų susitelkimo, jie nesusirenka į renginius, o taip dingsta motyvacija tapti renginio remėjais. Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas pasiūlė vietoj gausybės renginių, kuriuos remia Savivaldybė, išskirti kelis prioritetinius, išskirtinius, rajoną garsinančius renginius, kuriems būtų skiriamas didesnis finansavimas, t. y. nebūtų skiriama lėšų visiems po truputį. Taip renginiai būtų kokybiškesni, į juos susirinktų daugiau žmonių ne tik iš rajono, o tai būtų naudinga ir verslui. Meras kartu su verslininkais taip pat svarstė galimybę didesnes Gargždų šventes grąžinti į Minijos slėnį.

Verslininkai taip pat išsakė susirūpinimą, kad rajone, o ypač Gargžduose, trūksta erdvių, kur galėtų įsikurti verslas. Susitikimo metu buvo išklausyti pasiūlymai Gargžduose įrengti pėsčiųjų alėją ar kokią kitą viešąją erdvę, kurioje galėtų kurtis kavinukės, parduotuvėlės, kur būtų sutvarkyta aplinka ir žmonės noriai leistų laiką. Taip pat pasiūlyta Vėžaičiuose, buvusiose Lietuvos žemdirbystės instituto patalpose, kurti verslo inkubatorių, t. y. dalį patalpų skirti verslo įmonių įsikūrimui, nes, pasak verslininkų, rajone maža verslui skirtų patalpų nuomos pasiūla.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai itin vertina verslininkų pastabas ir pasiūlymus. Po praėjusiais metais vykusio Savivaldos ir verslo forumo, kurio metu buvo išsakytas verslininkų pageidavimas turėti Savivaldybėje specialistą, kuris dirbtų su verslu, palaikytų verslo ir Savivaldybės dialogą, buvo įsteigta tokia pareigybė. Šiandien Klaipėdos rajono savivaldybėje su verslininkais tiesiogiai bendrauja, informaciją jiems teikia, susitikimus ir renginius organizuoja Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas.

Verslininkai su Savivaldos atstovais bendravo ir neformaliai prie kavos, arbatos puodelio. Daug naudingos informacijos verslui apie Savivaldybės planus, apie tai, kur ieškoti reikalingos informacijos ir kur kreiptis, kilus klausimams, suteikęs susitikimas – ne vienintelis. Klaipėdos rajono savivaldybė planuoja ir toliau bendrauti su vietiniais verslininkais. Visi šiame susitikime dalyvavę verslininkai bus informuojami apie tolimesnius susitikimus, kiekvieno asmeniškai bus teiraujamasi, kokie klausimai jiems aktualiausi, kokių jie nespėjo ar nedrįso užduoti.

Planuojama vieną kartą per mėnesį surengti neformalų vietos valdžios ir verslo atstovų teminį susitikimą kaskart vis kitoje Klaipėdos rajono seniūnijoje, kur bus diskutuojama apie verslumo didinimo ir verslo aplinkos gerinimo galimybes bei verslo kūrimosi rajone skatinimą, viešosios ir privačios partnerystės galimybes bei kitais verslui aktualiais klausimais.

Ernesta Strakšytė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

 

MERAS
Vaclovas Dačkauskas
Gyvenimo aprašymas
 
 
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
2018 M. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTAS
2018-2020 m. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROJEKTAS
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS

 

 

  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.