Klaipėdos rajone investicijų nestinga - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Klaipėdos rajone investicijų nestinga

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje netyla kalbos, ar iš Klaipėdos rajono nesitraukia čia investuoti norėjusi Vakarų medienos grupė. Apie planuojamas investicijas ir šiandieninę situaciją kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Sigitu KARBAUSKU.

Pasirodžius informacijai, kad Vakarų medienos grupė investuos Akmenės rajone, žmonės domisi, ar Klaipėdos rajonas sulauks investicijų?

Iš pradžių Vakarų medienos grupė planavo naują medienos plokščių fabriką statyti mūsų rajone, Dirvupių oro uosto teritorijoje. Vis dėlto investuotojams kilo keblumų dėl ten vis dar veikiančio aerodromo, dėl kurio ribojamas pastatų aukštis, todėl naujo fabriko statybai pasirinktas Akmenės rajonas. Tačiau norėčiau nuraminti Klaipėdos rajono gyventojus – investicijos, galbūt ne tokios didelės kaip tikėtasi, lieka mūsų rajone. Vakarų medienos grupė ir toliau ketina investuoti į Dirvupių oro uosto teritoriją, kur, mano žiniomis, planuojama investuoti apie 90 mln. eurų, ketinama pastatyti logistikos centrą, metalo gaminių bei baldų gamyklas, veiks automatizuotos medienos drožlių plokščių gamybos linijos. Šalia Vakarų medienos grupės sklypo investicijas planuoja ir kitas Lietuvos medienos klasterio narys – SBA koncernas. Jau galime matyti ir realius darbus: važiuojant autostrada nuo Gargždų link Klaipėdos dešinėje pusėje matomi kelio darbai, kur rekonstruojama esama nuovaža ir statomas privažiavimo kelias iki būsimo SBA koncerno gamybinio pastato. Nepamirškime, kad mes esame medienos klasterio nariai, todėl nesame nuošalyje, prisidedame prie medienos bei baldų pramonės plėtros Vakarų Lietuvoje bei visoje šalyje.

Apskritai, teritorija dešinėje autostrados pusėje pasmerkta sulaukti dar daugiau investicijų, jei ne iš vienos, tai iš kitos įmonės. Tai perspektyvi teritorija, kuri investuotojams itin patraukli dėl savo geografinės padėties, o čia įsikūrus kelioms įmonėms, jų atsiras ir daugiau, o tai reiškia, kad bus daugiau darbo vietų rajono žmonėms. Iš Savivaldybės pusės mes dėsime visas pastangas, kad sudarytume palankias sąlygas čia investuoti. Juk renkantis vietą, kur investuoti, daug ką lemia ir savivaldos požiūris į verslą.

Kokios dar didelės investicijos planuojamos Klaipėdos rajone?

Investicijas rajone planuoja UAB korporacija „Lokla“, kuri nuosavybės teise valdo 13 ha pramonės ir sandėliavimo paskirties žemės sklypą, esantį Birbinčių g. 84, Kiškėnų kaime. Teritorijoje planuojamas grūdų, kukurūzų ir kitų žemės ūkio produktų sukaupimas, jų perdirbimas, aliejaus spaudimas, pašarų gamyba, maisto produktų gamyba. Minėti produktai būtų atvežami tiek autotransportu, tiek geležinkeliu. Teritorijoje yra ir nuosavybės teise valdomi 3 geležinkelio privažiavimo keliai, kurių bendras ilgis – 486 m. Šiais keliais į teritoriją planuojama atvežti perdirbamas ar sandėliuojamas medžiagas.  Tikimasi šioje gamykloje įdarbinti ne mažiau kaip 100 darbuotojų. Čia būtų perdirbamos ar sandėliuojamos medžiagos, kurios po to keliautų į jūrų uostą.

Džiugu, kad taip pat investuojama į jau veikiančias įmones. Šią savaitę UAB „NEO GROUP“ atidarė trečią gamybinė liniją PET3, į kurią investavo 50 mln. eurų. Nors šios įmonės veiklą žmonės vertina prieštaringai, dėl esą aplinkai kenksmingos veiklos, tačiau tikiu valstybinės institucijomis ir ypač Savivaldybės administracija, kad visi leidimai buvo išduoti pagal galiojančią tvarką, skaidriai. Tačiau raginu visuomenę neprarasti budrumo, stebėti aplinką ir informuoti, jei tikrai matysite, kad aplinka teršiama. Savivaldybė gerbia kiekvieną verslo įmonę, nesvarbu, kokia verslo rūšimi ji užsiima, didelė ji ar maža. Dideles investicijas planuoja ir  „MARS Lietuva“, kuri į plėtrą žada investuoti 18 mln. eurų. Taigi Klaipėdos rajone įmonės ne tik kuriasi, bet ir auga.

Savivaldybės požiūris į verslą, investuotojus, palanki geografinė padėtis, augantis gyventojų skaičius leidžia tikėtis, kad ir toliau išliksime patrauklūs investuotojams ir investicijų rajone nestigs.

Kalbėjosi Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.