Klausimai-atsakymai - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. spalio 29 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Klausimai-atsakymai
Laba diena.
Mūsų gyvenamojoje aplinkoje yra servitutinis kelias, kuris realiai neturi vieno konkretaus savininko, jis yra suformuotas tarp skirtingus savininkus turinčių sklypų. Šį kelią patys prižiūrime jau beveik prieš 20 metų, nuolatos vieni patys tvarkome, išleidžiame nemažus pinigus, tik žinoma per tiek metų jam buvo uždėtas servitutas, aplink pradėję statytis naujakuriai juo naudotis gali ir naudojasi. Šiais metais, neapsikentę pastovių išlaidų kelio remontui, kurias patirdavome vieni patys, kreipėmės į kaimynus ir su dauguma sutarėme, jog reikia visiems kartu šį kelią tvarkyti. Užsisakėme žvyrmolio, ekskavatorių ir kelią sutvarkėme. Tačiau vieni kaimynai dabar atsisako prisidėti prie remonto išlaidų, nors keliu naudojasi nuolat ir jau ne vienerius metus, pas juos nuolatos vyksta sunkiasvorė technika, kuri ir gadina kelią.
Mūsų klausimas būtų toks, ar įmanoma kažkokiu būdu išsireikalauti iš tų kaimynų pinigų prie kelio remonto ir geros būklės išlaikymo, kaip tai numatyta CK4.114 straipsnyje? Taip pat ar kaimynų bendru sutarimu galėtume šiems kaimynams statyti kelio užkardą, kad jie negalėtų naudotis keliu, prie kurio priežiūros piktybiškai neprisideda? Turime surinkę kaimynų parašus, su jų indėliu į remontą bei sutikimu dėl tokios užkardos statymo.
Spausdinti
2018-04-23

Sveiki,

Jeigu yra kelias ir yra nustatytas servitutas, tai savininkas turi būti. Kelio savininkais gali būti valstybė, savivaldybė, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys. Išsireikalauti lėšų už kelio priežiūra galėtumėte tik tada, jeigu būtumėte to kelio savininkas ir jam būtų nustatytas servitutas – atlyginimas už servitutą, taip pat negalite statyti užkardų ne Jums priklausančiame kelyje. Visų pirma reikia aiškintis ar tai kelias ar tik teritorijų planavimo dokumentuose numatomas kelias, po to aiškintis ar tikrai nustatytas servitutas, kas kelio savininkas, ar jis inventorizuotas, tik išsiaiškinus visas aplinkybes galėtumėte toliau spręsti iškilusias problemas – bendrijos steigimas (bendrijos sprendimai privalomi ir ne jų nariams), kelio projektavimas, statyba ir pan.

Jurudinio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vaidotas Jasas

 
Atgal
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.