Pasveikintas 90-metį švenčiantis Maciuičių gyventojas - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. sausio 20 d., pirmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Pasveikintas 90-metį švenčiantis Maciuičių gyventojas

Liepos 29-ąją gražaus 90-ojo jubiliejaus sulaukė Maciuičiuose gyvenantis Povilas Petrikas. Jubiliatą sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė ir Vėžaičių seniūnas Alvydas Mockus. Svečiai linkėjo sveikatos, džiaugsmo ir ragino su aplinkiniais dalytis per tiek metų sukaupta patirtimi ir atsiminimais.

Vieną dukrą užauginusi, 4 anūkus, 6 proanūkius ir 1 proproanūkį turinti Povilo ir Anicetos šeima jau 70 metų gyvena 1930 metais statytame name – Anicetos tėvų namuose. Dabar namas gerokai didesnis – savo rankomis jį praplėtė anūkas Rimas, senelius prižiūrintis kartu su žmona Inga.

„Dukra jau mirusi, tai džiaugėmės, kad anūkas į namus parsivedė martelę. Ji mums ir vaistus paduoda, ir valgyti pagamina. Gerai prižiūri, negalime skųstis“, – šypsojosi Aniceta.

Kitąmet 95-ąjį gimtadienį švęsianti močiutė išdavė, kad ir pati dar maistą ruošia, tačiau įmantresniais patiekalais palepina anūko žmona.

 „Truputį pagyvenom, kol jauni buvom“, – šypsojosi apie prabėgusius metus paklausta pora. Jaunystėje Aniceta ir Povilas Petrikai šoko ansamblyje ir pamena, kaip kartą vienos peržiūros metu kolektyvas pasirodė taip gerai, kad buvo pakviestas į koncertą Vilniuje. Tačiau į šventę taip ir nenuvyko – sutrukdė darbai.

Aniceta dešimt metų dirbo kolūkyje, o vėliau įsidarbino valytoja pradinėje mokykloje Maciuičiuose. Povilas šešerius metus Klaipėdos rajono mašinų traktorių stotyje (MTS) vairavo traktorių, o kai įstaigą likvidavo ir vietoj jos įkūrė Melioracijos statybos valdybą, išėjo į Klaipėdos kelių valdybą. Per 31-erius darbo metus P. Petrikas nutiesė ne vieną rajono kelią. Be valdiško darbo pora triūsė ir namų ūkyje: augino karves, kiaules, vištas, turėjo ir porą arklių.

Aniceta su Povilu puikiai pamena Antrojo pasaulinio karo laikus. Anicetai buvo vos 15 metų, kai vokiečiai kovo mėnesį išvijo jos šeimą iš namų, nes šie ribojosi su „rubežiumi“, o birželio mėnesį prasidėjo karas. Vėliau – ir trėmimai į Sibirą. Moteriai į atmintį įstrigę tai, kad staiga nebeliko nei vieno mokytojo, ištuštėjo ir šalimais esanti Ežaičių gyvenvietė, nes gyventojus trėmė tiesiog šeimomis.

Garbaus amžiaus porai labai gaila, kad jauni žmonės, pasak jų, nebenori klausyti pasakojimų apie karą ir gyvendami ramiais laikais vis tiek randa dėl ko skųstis.

Gintarė Plungienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.