Remontuojami visuomeniniai pastatai, ruošiamasi įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, tvarkomos viešos erdvės - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Remontuojami visuomeniniai pastatai, ruošiamasi įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, tvarkomos viešos erdvės

Klaipėdos rajono savivaldybėje nuolat vyksta įvairūs statybų, projektavimo darbai. Apie tai, kaip įgyvendinami gyventojų laukiami projektai, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Česlovu Banevičiumi.

Gargždų gyventojams trūksta automobilių stovėjimo aikštelių. Ar planuojama įrengti naujas automobilių stovėjimo aikšteles?

Automobilių stovėjimo aikštelių trūkumas – didelė problema. Anksčiau, projektuojant ir statant namus bei įrengiant automobilių stovėjimo aikšteles prie jų, nebuvo pagalvota, kad kiekviena šeima turės po automobilį, o kai kurios ir du ar daugiau. Todėl ir susiduriame su problema, kai gyventojai, grįžę po darbo dienos, neturi kur pastatyti automobilio. Šią problemą sprendžiame, todėl jau yra suprojektuotos 4 automobilių stovėjimo aikštelės Gargžduose: prie „Vaivorykštės“ gimnazijos šalia Vingio ir J. Janonio gatvių, prie daugiabučių J. Janonio g. Nr. 13, 15, 17 ir Klaipėdos g. 34. Iš viso jose bus 142 vietos automobiliams. Dabar perkama aikštelių projekto ekspertizė, po kurios bus perkami rangos darbai.

Jau pradėti ir Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriaus pastato remonto darbai. Ar darbai vyksta sklandžiai?

Taip, Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė beveik 58 tūkst. eurų vertės sutartį su UAB „Toplita“, kurios darbuotojai jau remontuoja Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyrių. Siekiame, kad Veiviržėnuose vaikai galėtų muzikuoti tvarkingose, jaukiose, kūrybiškumą skatinančiose patalpose, todėl čia atliekamas vidaus patalpų remontas, kuris sukurs patrauklią ir higienos normas atitinkančią vaikų mokymo ir saviraiškos erdvę. Atnaujinama lubų ir sienų danga, keičiama grindų danga, vidaus patalpų durys, elektros tinklai, bus įrengta apsauginė ir gaisrinė signalizacija bei atitinkamas apšvietimas. Tačiau vien tik suremontuotų patalpų tam, kad vyktų sklandus neformalaus ugdymo procesas, nepakanka. Bus įsigyjami nauji muzikos instrumentai, kompiuterinė technika bei baldai, skirti mokymo ir mokymosi reikmėms: rūbų ir dokumentų spintos kabinetuose, stalai, kėdės, mokykliniai suolai, langų žaliuzės, 3 akordeonai, trimitas, 2 kanklės, kompiuteris su priedais.

Artimiausiu metu turėtų prasidėti ir Gargždų muzikos mokyklos pastato remonto darbai. Šiuo metu vertinami konkurse dalyvavę rangovai. Numatyta pakeisti muzikos mokyklos stogo dangą, įrengti nuovažą, kuri padėtų nevaržomai judėjimo negalią turintiems vaikams ar jų tėveliams pateikti į muzikos mokyklos pastatą. Taip pat bus įrengiama rūbinė, kur rūbus galės pasikabinti muzikos mokyklos auklėtinių koncertų lankytojai. Žinoma, bus atnaujintas ir Gargždų muzikos mokyklos pastato fasadas, kuris yra aptrupėjęs ir nepuošia miesto centro.

Manau, kad įgyvendinus šiuos darbus ne tik pagerinsime sąlygas vaikams užsiimti menine veikla, bet ir pritrauksime daugiau vaikų, kurie norės mokytis muzikuoti atnaujintose patalpose su naujais instrumentais.

Kokius dar šiuo metu vykstančius ir baigiamus darbus galėtumėte paminėti?

Gyventojai laukia I. Simonaitytės memorialinio muziejaus, esančio Priekulėje, remonto darbų pabaigos. Dar vasarą uždarytame muziejuje darbininkai atlieka išorės ir vidaus paveldo remonto ir apdailos darbus, kapitalinį pastato remontą, tvarko ir dalį aplinkos, lauko inžinerinių tinklų. Atlikus pastato remonto darbus bus išsaugotos kultūros paveldo objekto savybės, unikalūs muziejaus eksponatai, o modernizuotos patalpos pritrauks ir daugiau lankytojų, atsiras galimybė vykdyti kultūrines, edukacines veiklas, organizuoti susitikimus. Darbus planuojama baigti per artimiausius mėnesius, jų vertė maždaug 124,5 tūkst. eurų.

Gargždų gyventojai turėjo pastebėti ir jau besibaigiančius miesto centre esančio skvero atnaujinimo darbus. Artimiausiu metu skveras bus atvertas gargždiškiams ir miesto svečiams. Liko pabaigti kelias smulkmenas ir įkurtuves artimiausiu metu bus galima švęsti Gobergiškės mokykloje, kurios remontas kainavo per 466 tūkst. eurų. Dovilų etninės kultūros centro remonto darbai taip pat baigiami, atidaryti juos planuojama jau spalio mėnesį. Jų remontas kainavo apie 283 tūkst. eurų.

Tai tik dalis objektų, nemažai įrengimo, remonto ar rekonstrukcijos darbų dar tik projektuojama, ruošiami dokumentai viešųjų pirkimų procedūroms. Galbūt ne visada viskas vyksta taip greitai kaip norėtųsi, tačiau nuosekliai vykdomi darbai, įgyvendinami projektai kuria patogesnę, gražesnę ir saugesnę aplinką Klaipėdos rajone, saugo kultūrinį paveldą bei atveria galimybes saviraiškai.  

Kalbėjosi Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.