Pagrindinius darbus 176 gyvenamųjų namų kvartale planuojama baigti šiemet - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Pagrindinius darbus 176 gyvenamųjų namų kvartale planuojama baigti šiemet

 

„176 gyvenamųjų namų kvartalo sklypų savininkai jau gali pradėti projektuoti namus – pagrindinius darbus šioje teritorijoje planuojama baigti šiemet“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Prieš daugelį metų valstybė įsipareigojo žmonėms už turėtą žemę mieste suteikti sklypus dabartiniame 176 gyvenamųjų namų kvartale, taip pat buvo įsipareigota suteikti sklypus su keliais ir elektra, tačiau metai bėgo, o lėšų pažadams įgyvendinti skirta nebuvo. Tuomet gyventojai ir Savivaldybė pradėjo ieškoti būdų ir galimybių tam, kad būtų galima sutvarkyti kvartalą ir žmonės galėtų laisvai naudotis savo turtu – sklypais.

„Šiek tiek daugiau nei prieš metus pasirašėme rangos darbų sutartį su UAB „Plungės lagūna“ ir pradėjome įrenginėti žvyruotas gatves su nuvažiavimais į sklypus. Iš viso – apie 4 km kelių. Visa tai kainuoja 1,2 mln. eurų! Nė vienas kitas kvartalas ar gyvenamųjų namų statybos bendrija rajone nėra gavusi lėšų iš Savivaldybės keliams ar komunikacijoms įrengti. Tokios praktikos nėra ir šalyje.Tačiau, suprasdami nepavydėtiną gyventojų padėti, sutelkėme jėgas, kad sutvarkytume šį kvartalą ir žmonės galėtų pradėti jame planuoti ateitį. Tai dar ne viskas – apie 90 tūkst. eurų kainavo Savivaldybės lėšomis kiekvienam sklypui nutiesti elektros tinklai. Biudžeto lėšomis valytas ir per kvartalą tekantis kanalas, kuriame karaliavo bebrai. Tvinstantis kanalas sėmė rengiamus kelius, todėl tvarkyti jį buvo būtina. Šiemet planuojami baigti šiuos pagrindinius darbus, o kitąmet liks sutvarkyti aplinką: pasėti žolę, išlyginti sklypus, įrengti privažiavimus prie kvartalo. Planuojama, kad jie bus iš Pušų ir Klaipėdos gatvių“, – teigė Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

176 gyvenamųjų namų kvartale įrengiami keliai. 

Investicijos į šį kvartalą augina sklypų vertę. Čia bus patogu gyventi: šalia planuojamas daugiafunkcis sporto centras, visai netoli autobusų stotis, mokyklos, prekybos centrai, neformalaus ugdymo įstaigos. Tikimasi, kad pradėjus statyti namus į kvartalą investuos ir AB „Klaipėdos vanduo“, dujininkai, taip gyventojams bus sudaryta galimybė prisijungti prie centralizuotų tinklų, kol kas šalia namų jie galės įsirengti nuotekų valymo įrenginius, kasti šulinius, vandens gręžinius.

„Savivaldybės investicijos į šį kvartalą – didžiulės, tikimės, kad čia kursis šeimos, augins vaikus ir gyventojai bendradarbiaudami su Savivaldybe kartu spręs kylančias problemas, ieškos galimybių gerinti savo aplinką bei kurs savo ateitį čia, Gargžduose“, – vylėsi Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.   

Šiuo metu rajone įgyvendinami ir kiti gyventojų laukiami projektai. H. Šojaus gatvėje UAB „Žemkasa“ jau įrengė drenažą, vykdo pagrindų įrengimo, asfaltavimo darbus. Iš viso bus išasfaltuota 2,2 km, tai atsieis apie 650 tūkst. eurų. Prieš porą dienų pradėti kelio Mickai–Traubiai asfaltavimo darbai. Darbus vykdo UAB „VVARFF“. Darbų kaina – apie 167 tūkst. eurų, juos rangovai žada baigti jau šiemet.

Pradėti darbai kelyje Mickai–Traubiai, H. Šojaus gatvėje vykdomi pagrindų įrengimo, asfaltavimo darbai.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.