KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 211116. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
  Vadovų darbotvarkės
  Policijos pareigūnai
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių (išskyrus švietimo įstaigas) ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Švietimo įstaigų vadovų veiklos vertinimas ir metinių veiklos užduočių nustatymas
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
  Savivaldybės gaunamas finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  Kitų finansavimo šaltinių projektai
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimą
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Asmens duomenų apsauga
 • Lygių galimybių politika
 • Horizontalus meniu
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Gyventojams
 • Verslui
 • BENDRUOMENĖMS
 • Savaitės tema
  Jaunimui – daugiau prasmingos įvairovės

  Jauni žmonės, regis, pastaraisiais metais tampa vis aktyvesni, visuomeniškesni, pilietiškesni ir atsigręžia į tikresnius, subtilesnius ir reikšmingus dalykus – ugdančius jauno žmogaus savimonę, geranoriškumą, padedančius pozityviai įsilieti į visuomenę, kurioje jie yra labai reikalingi. Nuoseklios ir efektyvios jaunimo politikos įgyvendinimo rezultatai jaučiami. Šiemet Savivaldybė šiam tikslui skyrė  141 tūkst. 800 eurų. Iš jų Jaunimo politikos plėtros 2017−2019 metų programos priemonių 2019 metams planui įgyvendinti – 16 tūkst. 400 eurų.

  Nuotraukoje: Administracijos direktoriaus pavaduotoja Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Rasa Petrauskienė ir jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė kviečia Klaipėdos rajono jaunimą nepamiršti savo krašto ir baigus mokyklą 

  Sėkmingai buvo įgyvendintas Jaunimo savanoriškos tarnybos modelis. Tai Nacionaliniu mastu išskirta prioritetinė veiklos sritis. Mūsų savivaldybė šiais metais prie šios iniciatyvos  prisidėjo 3000 Eur.

  „Džiaugiamės, kad savanoriškos tarnybos startas pavyko, 28 jaunuoliai savanoriavo įvairiose srityse – J. Lankučio viešojoje bibliotekoje, socialinių paslaugų centre, Viliaus Gaigalaičio globos namuose, Atvirame jaunimo centre   ̶   įgijo daug naujų įgūdžių, kai kurie netgi atrado savo gyvenimo pašaukimą“,  ̶  sakė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Rasa Petrauskienė. 

  Savanoriai – tai visi jaunuoliai nuo 14 m. iki 29 m. Savanorišką tarnybą galima atlikti pasirinktoje kokybės ženklą (akreditaciją) turinčioje organizacijoje ir gauti įgytų kompetencijų pripažinimą. Jaunimo savanoriškos tarnybos programa numato sistemingą savanorišką veiklą ne mažiau kaip 6 mėnesius po 40 val. (iš viso nemažiau kaip 240 val.). Atlikę tarnybą ir išlaikę įgytų kompetencijų vertinimą, jaunuoliai gauna Jaunimo reikalų departamento pažymėjimą, kuris suteikia  0,25 balo stojant  į aukštąsias mokyklas.

  Primename, kad naujam savanoriškos tarnybos etapui jau galima registruotis, nes Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ laimėjo Jaunimo reikalų departamento projektą tęsti šią veiklą iki 2019 m. pabaigos. Dėl savanoriškos tarnybos galima kreiptis į jaunimo reikalų koordinatorę  el. p. adelija.radziene@klaipedos-r.lt arba „Apskritojo stalo“ pirmininkę Agnę Zabrynaitę el. p. mewere@gmail.com.

  „Kviečiu jaunus žmones išbandyti savo galimybes pasirenkant ne vien „lengvas ir smagias“ veiklas,  ̶  kalbėjo Rasa Petrauskienė,  ̶  esate laukiami ir socialinių paslaugų ir globos įstaigose,  ̶  galbūt net neįsivaizduojat, kiek daug galite gauti dovanų savo sielai savanoriaudami su neįgaliais, likimo nuskriaustais žmonėmis ar seneliais.“

  „Džiaugiuosi jaunimu, iš kurio sulaukiame daug brandžių iniciatyvų,  ̶ kalbėjo jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė – jei kinas, tai iš „Kino pavasario“ programos ar panašus, nekomercinis, ugdantis ir įkvepiantis, jei žygis – tai pažintinis, jei renginys – suvienijantis, įtraukiantis, padedantis atsiskleisti įvairių pomėgių, sugebėjimų, pažiūrų jaunimui. Gražus pastarasis pavyzdys – savanorio iš Italijos Michele Barbieri fotografijų parodos „Soul‘s looks“ atidarymas kavinėje „Rūta“ kartu su filmo „Riešutų duona“ vakaru.“

  Savo patirtimi mūsų rajono jaunimas dalijosi Jaunimo vasaros akademijoje „Kartu mes galim daug“, kuriai Savivaldybė skyrė 17 tūkst. eurų. Drevernoje birželio 5 ̶7 dienomis vykusioje jaunimo akademijoje dalyvavo 300 jaunuolių iš 20 savivaldybių. Apie visą renginį jaunimo grupė „Foto Gargždai“ sukūrė filmą (vadovas Aidanas Valaitis). 

  Pasak jaunimo reikalų koordinatorės A. Radžienės, mūsų rajono jaunimas kitų savivaldybių atstovams tikrai turėjo ką papasakoti,  ̶  iš viso baigiama įgyvendinti dvylika Jaunimo iniciatyvų projektų. Gražiausios iš jų: Filmų naktys Veiviržėnuose, (projekto vadovė Laura Netalimova), Pašlūžmio jaunimo grupės „Vienas kumštis“ Daukšaičiuose organizuota vasaros jaunimo šventė (vadovė Viktorija Bočkutė-Navalinskienė), jaunimo organizuota žinių penkiakovė Veiviržėnų bendruomenei (vadovė Dominga Pleikytė), Justo Kasparavičiaus kultūros centre surengta fotografijų parodą „Atsimerk“, skraidymų savaitinė-dieninė stovykla Stepono Dariaus vaikų skraidymo mokykloje Judrėnuose, vaikų aikštelės įrengimas Jaunimo parke (Jaunimo organizacija „Alterno“, vadovė Inesa Gaudutytė) ir kitos.

  Jaunimo reikalų koordinatorės Adelijos Radžienės paklausėme ir apie tai, kaip sekasi ieškoti naujų darbo su jaunimu formų ir siekti jų kokybės,  ̶  tai yra antra Nacionaliniu mastu išskirta prioritetinė veiklos sritis po Jaunimo savanoriškos tarnybos modelio įgyvendinimo. A. Radžienė akcentavo, kad atvirojo darbo su jaunimu forma pasiteisino. Iniciatyvi ir kūrybinga Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė  subūrė ir tinkamai parengė darbuotojų komandą, stropiai planuojamos ir įgyvendinamos veiklos, rengiami ir vykdomi projektai, išsiplėtė paslaugų jaunimui spektras, padvigubėjo lankytojų skaičius. Iš savivaldybės biudžeto lėšų  centro finansavimui skirta 99 100 eurų. Su jaunimu tiesiogiai dirba du jaunimo darbuotojai. Bendras apsilankymų skaičius – 1650,  nuolatinių lankytojų skaičius (lankytojai, kurie lankosi bent 1 kartą per savaitę) – 85. Ieškoma galimybių jaunuoliams  teikti ir kvalifikuoto  psichologo paslaugas. Jau šiais metais centre  suorganizuotos 75 įvairios veiklos; įgyvendinamas  Jaunimo reikalų departamento finansuojamas projektas  „Jaunimo šturmas 2“ (skirta 10 tūkst. Eur); sukurta ir paviešinta 10 EuandMe istorijų medžiotojų filmukų; centras tapo projekto „Judam“ partneriu; vykdoma socialinio suflerio programa; sudaryta nauja jaunimo informavimo ir konsultavimo taško sutartis su LiJot; centre dirbama su 2 jaunuoliais, kuriems priskirta minimali vaiko priežiūra; pateikta 1 paraiška Erasmus+ mainų programai su Sakartvelo jaunimo organizacija. Jaunimo darbuotojams talkina 5 jaunimo savanoriai ir dar du –  tarptautiniai savanoriai.

  Siekiama sudaryti ir gerinti sąlygas mobiliojo  darbo su jaunimu veiklai ir jos plėtrai. Iš savivaldybės biudžeto lėšų mobiliajam darbui su jaunimu skirta 23 tūkst. 500 eurų. Atlikta mobiliojo darbo su jaunimu įgyvendinimo savivaldybėje analizė ir identifikuotos 5 vietos, kuriose yra stipriausias  poreikis vykdyti mobilujį darbą su jaunimu: Priekulė, Girininkai, Dauparai, Veiviržėnai ir  Agluonėnai. Į šias vietoves du  jaunimo darbuotojai  vyksta 1 kartą per savaitę.  Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra įtraukta į savivaldybės strateginį 2019 ̶ 2021 m. plėtros planą. Sukurtas tarpinstitucinio bendradarbiavimo tinklas, dalyvauta tarpinstituciniuose susitikimuose mobilaus darbo vykdymo vietovėse su socialiniais darbuotojais, bendruomene ir seniūnija. Organizuoti debatai, žygiai, maisto gaminimo užsiėmimai, stalo žaidimai, dalyvauta „Maisto bankas“ akcijoje, bendruomenės renginiuose.

  „Nuo rugsėjo 1 d. Gargždų atviras jaunimo centras sudaro sąlygas nevyriausybinėms organizacijoms registruotis ir vykdyti savo veiklą kūrybinėse dirbtuvėse. Čia organizacijos gali vykdyti susirinkimus, naudotis jaunimo centro turima materialine baze, jaunimo  grupės repetuoti savo pasirodymus  ̶  yra garso aparatūra, elektrinė gitara, būgnai, pianinas ir kt. instrumentai. Kviečiame jaunus žmones išnaudoti galimybes“,  ̶  sakė Rasa Petrauskienė.

  Pasak jaunimo reikalų koordinatorės Adelijos Radžienės, Centro direktorė Inesa Gaudutytė yra sukaupusi puikią patirtį darbo su jaunimu srityse, turi išsiugdžiusi stiprias lyderio savybes, todėl ją rekomendavome  atstovauti  Darbo su jaunimu taryboje prie Jaunimo reikalų departamento.

  Dar viena prioritetinė kryptis  Jaunimo įgalinimo ir įtraukimo į pilietinę veiklą galimybių kūrimas ir plėtra. Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga ,,Apskritasis stalas“ iš Klaipėdos  rajono savivaldybės jaunimo  politikos plėtros programos  jaunimo veiklos  projektų  finansavimo konkurso įgyvendina projektą „Naujas lygis: jaunimas veža Klaipėdos rajone“, kuriame daug skirtingų veiklų: dalyvavimas nacionaliniuose renginiuose, Rugsėjo 1-osios jaunimo organizacijų mugė, baidarių žygis Minijos upe, kur organizacijoms bus gera proga bendrauti ir keistis gerąja patirtimi neformalioje aplinkoje, vyks Baltų, lietuvybės ženklų istorijos paskaita, diskusija ,,Kas yra lyderystė Lietuvoje: vakar, šiandien ir rytoj. Lietuvos istorijos raida ir jos lyderiai“, konkursas-protmūšis apie Lietuvos istoriją, kultūrą, tradicijas. Iš viso šioms veikloms skirta 2630 eurų.

  Rugsėjo 1 d. jaunimą pakvies tradicinis jaunimo renginys „Jaunimo piknikas „Vienu ritmu“ Gargždų Jaunimo parke nuo 18 val. Čia lauks Klaipėdos rajono jaunimo organizacijų, įstaigų, teikiančių paslaugas jaunimui, mugė, sportinės varžybos, etnovalanda, jaunimo grupių pasirodymai.

  Kviečiame registruotis į Klaipėdos rajono jaunimo organizacijų ir įstaigų, teikiančių paslaugas jaunimui, mugę tel. 8 616 03 620. (Agnė Zabrynaitė).

  Rudenį bus organizuojamas  tęstinis neformalus „Vadovų klubas“  kartu su visuomene, kuriame dalyvaus ne tik jaunimo organizacijų  vadovai, jaunimo darbuotojai  bet ir visi, norintys sužinoti, ką veikia jaunimas, padiskutuoti ir prisidėti prie Jaunimo politikos plėtros 2020 ̶ 2023 metų programos kūrimo.

  Savivaldybės jaunimo reikalų taryba, užtikrinanti atstovavimą jaunų žmonių interesams, sprendžiant savivaldybės jaunimo politikos klausimus, toliau sieks didesnio tarpžinybinio ir tarpsektorinio bendradarbiavimo, skatins tarpkultūrinį mokymąsi per tarptautinę savanorystę, atliepiant į jaunimo poreikius ieškos naujų darbo formų su jaunimu“,  ̶  užtikrino  Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Rasa Petrauskienė.

  Rugpjūčio 23 d.  ̶  kino vakaras po atviru dangumi, bus rodomas filmas „Gražus sūnus“. Su šiuo kino seansu bus užbaigtas Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo grupės „Kino fanai“ projektas „Kino filmai po atviru dangumi“ (vadovė Ieva Dobravalskytė). Tą dieną nuo 15 val. – Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginiai, į kuriuos kviečiame dalyvauti jaunimo organizacijas – su trispalvėmis, savo atributika ar kardeliais. Težydi laisvė!

  Daiva Beliokaitė

   

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.