Pradės veikti centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Pradės veikti centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema

Nuo 2018 m. liepos 1 d. pradeda veikti centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema. Apie tai, kokie pokyčiai laukia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus, kalbamės su Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita LIUTIKIENE.

Jau po poros savaičių pradės veikti centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema. Kas laukia Vaiko teisių apsaugos skyriaus?

Visų pirma, keičiasi Vaiko teisių apsaugos tarnybos pavaldumas. Vaiko teisių apsaugos funkcija, kuri iki šiol priklausė savivaldybėms, keičiama į valstybinę vaiko teisių apsaugos funkciją. Taigi Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai tampa Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojais. Iš viso Lietuvoje veiks 12 tokių teritorinių skyrių, kurie apims visas 60 savivaldybių. Šiuo metu vaiko teisių apsaugos specialistai dalyvauja mokymuose, kuriuose yra supažindinami su laukiančiais pokyčiais.

Svarbu tai, kad po pertvarkos skyriuje lieka dirbti visi 8 specialistai. Visi darbuotojai dirbs įprastu darbo laiku, o po darbo valandų, švenčių dienomis ir savaitgaliais dirbs kiti budintys darbuotojai, kurie reaguos į pranešimus visoje apskrityje. Nors pavaldumas ir keičiasi, tačiau skyriaus darbuotojams darbų apimtys ir atsakomybė tikrai nesumažėja. Savivaldybei svarbu užtikrinti reikiamų paslaugų prieinamumą vaikui ir šeimai, todėl toliau bendradarbiausime su skyriaus specialistais, siekdami užtikrinti vaikų teisių apsaugą.

Iš esmės Savivaldybė po liepos 1 d. vykdys visus Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintus sprendimus, susijusius su vaiku ir šeima bei spręs šios srities problemas, o sprendimus, kuriuos priims teismas, pavyzdžiui vaiko atskyrimą, tėvų valdžios ribojimą, nuolatinės globos nustatymą ir kt., vykdys Vaiko teisių apsaugos skyrius, kuris bus pavaldus jau ne Savivaldybei. Savivaldybė taip pat turės užtikrinti vaiko laikinos globos funkciją, kai šis netenka tėvų globos. Tam ruošiami socialiniai globėjai. Kadangi Savivaldybės administracijoje nebeliks vaiko teisių apsaugos specialistų, tai steigiami nauji etatai, kurie turės užtikrinti, kad institucijos bendradarbiautų tarpusavyje. Visai neseniai darbą Savivaldybėje pradėjo Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė. Prasidėjus pertvarkai žiūrėsime ir vertinsime, kokių dar specialistų reikia, kad galėtume užtikrinti savivaldybei pavestų vaiko laikinosios globos, atvejo vadybos ir kitų funkcijų vykdymą.

Kaip žmonėms reikės surasti Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistus, pasikeitus jų pavaldumui?

Noriu nuraminti, kad kol kas Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai lieka tose pačiose patalpose Klaipėdos g. 11. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Savivaldybės paprašė ir Taryba pritarė panaudos pagrindais neatlygintinai leisti naudotis patalpomis, esančiomis Klaipėdos g. 11 (Gargždai), iki šių metų gruodžio 31 d. Siūlėme skyrių perkleti į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai priklausančias patalpas „SoDros“ pastate, tačiau patalpos ten – nesuremontuotos, netinkamos darbui. Taryba taip pat pritarė ir kompiuterių, kompiuterinės įrangos, programinės įrangos, lengvojo automobilio „Škoda Fabia“ perdavimui Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai netgi atsilieps tais pačiais telefono numeriais.

Vaiko teisių apsaugą ir toliau užtikrins ilgus metus čia, Gargžduose, dirbę profesionalūs specialistai, puikiai pažįstantys rajono vaikus ir šeimas. Reikia tikėtis, kad po vaiko teisių apsaugos sistemos centralizavimo Teritoriniai vaiko teisių apsaugos skyriai tiesiogiai gins ir užtikrins vaiko teises ir atstovaus vaiko teisėms ir teisėtiems interesams. Mes, kaip Savivaldybė, padėsime, bendradarbiausime ir bendrausime, nes vaiko teisės, kokybiškos ir efektyvios paslaugos vaikams ir šeimoms – vienas iš Savivaldybės prioritetų.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.