Savivaldybės ir verslo bendradarbiavimas leidžia gerinti gyvenimo rajone sąlygas - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Savivaldybės ir verslo bendradarbiavimas leidžia gerinti gyvenimo rajone sąlygas

„Savivaldai ir verslui reikalingas abipusis pasitikėjimas, bendravimas ir bendradarbiavimas – to nuosekliai siekiame“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita LIUTIKIENĖ, su kuria šį kartą kalbamės apie verslo ir Savivaldybės bendradarbiavimą.

Kodėl svarbu bendradarbiauti su verslu?

Vienas iš Savivaldybės darbo tikslų – kurti verslui patrauklią aplinką, kurioje žmonės norėtų pradėti ar vystyti verslą. Kiekviena nauja verslo įmonė, investicija atneša naujų darbo vietų, užsakymų jau esančioms vietos įmonėms, pritraukia žmones, skatina nekilnojamojo turto ir paslaugų sektoriaus augimą, gerina ekonominį Savivaldybės gyvenimą. Abipusis bendravimas ir bendradarbiavimas su verslu leidžia vykdyti bendrus projektus, kelti gyvenimo rajone lygį.  

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Klaipėdos rajono savivaldybėje 2018 m. pradžioje veikė 1786 ūkio subjektai, didžiąją jų dalį sudaro smulkios ir vidutinės įmonės. Džiugina tai, kad jų skaičius nuolat auga: 2010 metais ūkio subjektų buvo 602 mažiau – 1184. Įmonių yra pakankamai daug, todėl siekiame, kad Klaipėdos rajone būtų patogu ne tik gyventi, bet ir dirbti bei plėtoti verslą, todėl nuosekliai siekiame, kad Savivaldos ir verslo bendravimas ir bendradarbiavimas būtų pagrįstas abipusiu pasitikėjimu ir supratimu.

Kaip to siekiate?

Klaipėdos rajono savivaldybė jau daugiau nei 10 metų teikia paramą smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Šiemet Taryba patvirtino naujus Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programos nuostatus, kuriais remiantis supaprastintas dokumentų priėmimo procesas, todėl gauti Savivaldybės paramą tapo paprasčiau.

Praėjusiais metais verslininkų pageidavimu buvo įsteigta nauja pareigybė. Strateginio planavimo ir investicijų skyriuje pradėjo dirbti vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas, kurio pagrindinė užduotis – nuolat bendrauti su verslu, išgirsti jų poreikius, konsultuoti paramos verslo subjektams, naujo verslo steigimo, savivaldos ir verslo bendradarbiavimo galimybių bei kitais verslo srities klausimais. Dirbant šiam specialistui galime užtikrinti nuolatinį bendravimą su verslininkais, žinoti, su kokiomis problemomis jie susiduria ir ieškoti galimybių jas spręsti.

Siekiant skatinti verslumą, sužinoti įvairias verslo rėmimo galimybes, bendradarbiauti rengiant verslumo skatinimo projektus, palaikome ryšius su VšĮ „Versli Lietuva“, Klaipėdos teritorine darbo birža, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Tauragės rajono savivaldybe, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centru, UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“, VšĮ „Lietuvos inovacijų centru“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Klaipėdos mokslo ir technologijų parku bei Mažeikių verslininkų asociacija.

Jau antrą kartą organizavome Klaipėdos rajono savivaldos ir verslo forumą, kurį  2017 m. skyrėme aptarti besikuriančio ar jau veikiančio verslo finansavimo galimybėms, skatinti inovacijų taikymą versle bei įmonių tarpusavio bendradarbiavimą. Forumą moderavo žinomas verslininkas Ilja Laurs. Laukiame ir įmonių ar fizinių asmenų, užsiimančių tam tikra verslo sriritmi, pasiūlymų, kokia galėtų būti pagrindinė šių metų Savivaldos ir verslo forumo tema.

Kasmet organizuojamas ir šventinis savivaldos ir verslo vakaras, kuriame apdovanojamos pažangiausios rajono įmonės. Praėjusiais metais įvyko ir pirmoji Savivaldos ir verslo popietė, kurios tikslas – stiprinti savivaldos ir verslo bendradarbiavimą, įtvirtinti diskusijų tradiciją, pasidalyti pasiūlymais ir idėjomis. Šiemet tokias popietes rengiame ir visose seniūnijose, kur susitinkame ir bendraujame su vietos verslininkais bei norinčiais pradėti verslą. Organizuojame ir įvairius mokymus, susitikimus verslininkams aktualiais klausimais.

Apie svarbiausius investicinius projektus, kuriuos planuojame įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu, informuojame ne tik vietos, bet ir šalies verslininkus, ieškome tarptautinių investuotojų. Tai darome dalyvaudami tarptautinėse parodose: praėjusiais metais dalyvavome parodoje „Resta 2017“ Vilniuje, o šiemet – „Statyba 2018“ Klaipėdoje. Pastebime, kad parodos – puiki platforma bendrauti su verslu, užmegzti ryšius su potencialiais investuotojais.

Informaciją apie verslo aplinką, jo pradžią, paramą verslui, lengvatas ir kitą informaciją, susijusią su verslo įkūrimu, jo plėtra, skelbiame Klaipėdos rajono savivaldybės ineterneto svetainės www.klaipedos-r.lt skiltyje „Verslas“, „Facebook“ paskyroje „Verslas.Klaipėdos rajonas“. 

VšĮ „Versli Lietuva“ Klaipėdos rajono savivaldybei 2017 m. įteikė „Versliausios savivaldybės“ apdovanojimą už iniciatyvumą skatinant verslumą ir eksportą Klaipėdos rajone. Gavome jį ne veltui: dedame daug pastangų, kad užtikrintume nuolatinį bendradarbiavimą su verslu. Manau, kad turime auginti abipusį pasitikėjimą, bendrauti ir bendradarbiauti su verslu, tik taip galėsime užtikrinti rajono gyventojų gyvenimo kokybės augimą. Nors kartais ir pritrūksta verslo atstovų aktyvumo, tačiau tvarių ryšių mezgimas – ilgalaikis procesas, prie kurio nuosekliai dirba tiek Savivaldybės vadovai, tiek Administracijos specialistai.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.