Viešosios erdvės projektuojamos ir pietinėje miesto dalyje - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Viešosios erdvės projektuojamos ir pietinėje miesto dalyje

Vicemerė Rūta Cirtautaitė jau pasakojo apie Gargždų miesto centro viešąsias erdves, kaip planuojama jas atnaujinti, kokie projektai yra parengti ar rengiami. Tą kartą buvo supažindinta su nedidele dalimi planuojamų darbų. Pasak vicemerės R. Cirtautaitės, viešąsias erdves planuojama keisti ne tik istorinėje ir centrinėje, bet ir pietinėje miesto dalyje. Taigi, trumpai apie jas.

Andriaus Kundroto nuotrauka. 

Šiuo metu yra projektuojama teritorija nuo P. Cvirkos gatvėje esančių garažų masyvų iš abiejų pusių pro lopšelį-darželį „Saulutė“, „Vaivorykštės“ gimnaziją, katilinę, lopšelį-darželį „Gintarėlis“, „Minijos“ progimnaziją, Melioratorių gatvę link autobusų stoties ir iki Dariaus ir Girėno gatvės. Projektuojant siekiama, kad būtų įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, apšvietimas, įrengti suoliukai, šiukšlinės, apželdinta teritorija.

„Kyla problemų dėl automobilių eismo ir stovėjimo prie lopšelių-darželių „Saulutė“ ir „Gintarėlis“, taip pat prie Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir Vingio gatve. Rytais atveždami vaikus į ugdymo įstaigas tėvai automobiliais užkemša gatveles ir eismas jose tampa sudėtingas“, – pasakojo vicemerė Rūta Cirtautaitė. Projektuojant bus bandoma spręsti problemas dėl automobilių stovėjimo ir judėjimo problematiškiausiose vietose: Melioratorių gatvėje, prie „Minijos“ progimnazijos sporto aikštyno palei P. Cvirkos gatvės daugiaubučius namus, prie Janonio gatvės daugiabučių ir katilinės, Vingio gatvės atkarpoje prie „Vaivorykštės“ gimnazijos ir prie lopšelio-darželio „Saulutė“. Šiose vietose projektuojamos automobilių stovėjimo aikštelės ir įvažiavimas į jas, taip tikimasi efektyviai spręsti automobilių statymo problemą. 

Taip pat planuojama praplėsti vaikų žaidimo aikštelę prie lopšelio-darželio „Gintarėlis“. Projektuojamas ir parkas prie „Vaivorykštės“ gimnazijos, kur bus įrengiami takeliai, suoliukai, apšvietimas ir apželdinimas. Projektuojamoje pietinėje miesto dalyje numatomos ir aktyvaus bei pasyvaus poilsio zonos, t. y. poilsio zonose žmonės galės prisėsti, mėgautis miesto šurmuliu, juos supančiais gėlynais, želdiniais, o aktyvaus poilsio zonose turėtų būti įrengiamos krepšinio, treniruoklių, vaikų žaidimų aikštelės.  

Šiuo metu yra projektuojama ir dar viena teritorija centrinėje miesto dalyje: kvartalas tarp Janonio, Žemaitės, Kvietinių ir Klaipėdos gatvių daugiabučių. Čia planuojama atnaujinti takus, šalią jų įrengti suoliukus, apšvietimą, automobilių stovėjimo aikšteles ir, žinoma, įrengti gėlynus, sodinti krūmus.

„Taigi, svarbu, kad Gargždų viešosios erdvės būtų jaukios, atpažįstamos ir įdomios tiek gyventojams, tiek miesto svečiams. Gyventojų pasiūlymai labai naudingi ir laukiami. Kviečiu visus neabejingus Gargždų miesto gyventojus sekti pasirodančią informaciją, skelbimus spaudoje ir Savivaldybės internetiniame puslapyje (www.klaipedos-r.lt) bei aktyviai dalyvauti viešuose susirinkimuose, kuriuose svarstomi viešųjų miesto erdvių projektiniai pasiūlymai“, – ragino vicemerė Rūta Cirtautaitė.

 

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.