Jaunimui – daugiau prasmingos įvairovės - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. rugsėjo 29 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Jaunimui – daugiau prasmingos įvairovės

Jauni žmonės, regis, pastaraisiais metais tampa vis aktyvesni, visuomeniškesni, pilietiškesni ir atsigręžia į tikresnius, subtilesnius ir reikšmingus dalykus – ugdančius jauno žmogaus savimonę, geranoriškumą, padedančius pozityviai įsilieti į visuomenę, kurioje jie yra labai reikalingi. Nuoseklios ir efektyvios jaunimo politikos įgyvendinimo rezultatai jaučiami. Šiemet Savivaldybė šiam tikslui skyrė  141 tūkst. 800 eurų. Iš jų Jaunimo politikos plėtros 2017−2019 metų programos priemonių 2019 metams planui įgyvendinti – 16 tūkst. 400 eurų.

Nuotraukoje: Administracijos direktoriaus pavaduotoja Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Rasa Petrauskienė ir jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė kviečia Klaipėdos rajono jaunimą nepamiršti savo krašto ir baigus mokyklą 

Sėkmingai buvo įgyvendintas Jaunimo savanoriškos tarnybos modelis. Tai Nacionaliniu mastu išskirta prioritetinė veiklos sritis. Mūsų savivaldybė šiais metais prie šios iniciatyvos  prisidėjo 3000 Eur.

„Džiaugiamės, kad savanoriškos tarnybos startas pavyko, 28 jaunuoliai savanoriavo įvairiose srityse – J. Lankučio viešojoje bibliotekoje, socialinių paslaugų centre, Viliaus Gaigalaičio globos namuose, Atvirame jaunimo centre   ̶   įgijo daug naujų įgūdžių, kai kurie netgi atrado savo gyvenimo pašaukimą“,  ̶  sakė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Rasa Petrauskienė. 

Savanoriai – tai visi jaunuoliai nuo 14 m. iki 29 m. Savanorišką tarnybą galima atlikti pasirinktoje kokybės ženklą (akreditaciją) turinčioje organizacijoje ir gauti įgytų kompetencijų pripažinimą. Jaunimo savanoriškos tarnybos programa numato sistemingą savanorišką veiklą ne mažiau kaip 6 mėnesius po 40 val. (iš viso nemažiau kaip 240 val.). Atlikę tarnybą ir išlaikę įgytų kompetencijų vertinimą, jaunuoliai gauna Jaunimo reikalų departamento pažymėjimą, kuris suteikia  0,25 balo stojant  į aukštąsias mokyklas.

Primename, kad naujam savanoriškos tarnybos etapui jau galima registruotis, nes Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ laimėjo Jaunimo reikalų departamento projektą tęsti šią veiklą iki 2019 m. pabaigos. Dėl savanoriškos tarnybos galima kreiptis į jaunimo reikalų koordinatorę  el. p. adelija.radziene@klaipedos-r.lt arba „Apskritojo stalo“ pirmininkę Agnę Zabrynaitę el. p. mewere@gmail.com.

„Kviečiu jaunus žmones išbandyti savo galimybes pasirenkant ne vien „lengvas ir smagias“ veiklas,  ̶  kalbėjo Rasa Petrauskienė,  ̶  esate laukiami ir socialinių paslaugų ir globos įstaigose,  ̶  galbūt net neįsivaizduojat, kiek daug galite gauti dovanų savo sielai savanoriaudami su neįgaliais, likimo nuskriaustais žmonėmis ar seneliais.“

„Džiaugiuosi jaunimu, iš kurio sulaukiame daug brandžių iniciatyvų,  ̶ kalbėjo jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė – jei kinas, tai iš „Kino pavasario“ programos ar panašus, nekomercinis, ugdantis ir įkvepiantis, jei žygis – tai pažintinis, jei renginys – suvienijantis, įtraukiantis, padedantis atsiskleisti įvairių pomėgių, sugebėjimų, pažiūrų jaunimui. Gražus pastarasis pavyzdys – savanorio iš Italijos Michele Barbieri fotografijų parodos „Soul‘s looks“ atidarymas kavinėje „Rūta“ kartu su filmo „Riešutų duona“ vakaru.“

Savo patirtimi mūsų rajono jaunimas dalijosi Jaunimo vasaros akademijoje „Kartu mes galim daug“, kuriai Savivaldybė skyrė 17 tūkst. eurų. Drevernoje birželio 5 ̶7 dienomis vykusioje jaunimo akademijoje dalyvavo 300 jaunuolių iš 20 savivaldybių. Apie visą renginį jaunimo grupė „Foto Gargždai“ sukūrė filmą (vadovas Aidanas Valaitis). 

Pasak jaunimo reikalų koordinatorės A. Radžienės, mūsų rajono jaunimas kitų savivaldybių atstovams tikrai turėjo ką papasakoti,  ̶  iš viso baigiama įgyvendinti dvylika Jaunimo iniciatyvų projektų. Gražiausios iš jų: Filmų naktys Veiviržėnuose, (projekto vadovė Laura Netalimova), Pašlūžmio jaunimo grupės „Vienas kumštis“ Daukšaičiuose organizuota vasaros jaunimo šventė (vadovė Viktorija Bočkutė-Navalinskienė), jaunimo organizuota žinių penkiakovė Veiviržėnų bendruomenei (vadovė Dominga Pleikytė), Justo Kasparavičiaus kultūros centre surengta fotografijų parodą „Atsimerk“, skraidymų savaitinė-dieninė stovykla Stepono Dariaus vaikų skraidymo mokykloje Judrėnuose, vaikų aikštelės įrengimas Jaunimo parke (Jaunimo organizacija „Alterno“, vadovė Inesa Gaudutytė) ir kitos.

Jaunimo reikalų koordinatorės Adelijos Radžienės paklausėme ir apie tai, kaip sekasi ieškoti naujų darbo su jaunimu formų ir siekti jų kokybės,  ̶  tai yra antra Nacionaliniu mastu išskirta prioritetinė veiklos sritis po Jaunimo savanoriškos tarnybos modelio įgyvendinimo. A. Radžienė akcentavo, kad atvirojo darbo su jaunimu forma pasiteisino. Iniciatyvi ir kūrybinga Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė  subūrė ir tinkamai parengė darbuotojų komandą, stropiai planuojamos ir įgyvendinamos veiklos, rengiami ir vykdomi projektai, išsiplėtė paslaugų jaunimui spektras, padvigubėjo lankytojų skaičius. Iš savivaldybės biudžeto lėšų  centro finansavimui skirta 99 100 eurų. Su jaunimu tiesiogiai dirba du jaunimo darbuotojai. Bendras apsilankymų skaičius – 1650,  nuolatinių lankytojų skaičius (lankytojai, kurie lankosi bent 1 kartą per savaitę) – 85. Ieškoma galimybių jaunuoliams  teikti ir kvalifikuoto  psichologo paslaugas. Jau šiais metais centre  suorganizuotos 75 įvairios veiklos; įgyvendinamas  Jaunimo reikalų departamento finansuojamas projektas  „Jaunimo šturmas 2“ (skirta 10 tūkst. Eur); sukurta ir paviešinta 10 EuandMe istorijų medžiotojų filmukų; centras tapo projekto „Judam“ partneriu; vykdoma socialinio suflerio programa; sudaryta nauja jaunimo informavimo ir konsultavimo taško sutartis su LiJot; centre dirbama su 2 jaunuoliais, kuriems priskirta minimali vaiko priežiūra; pateikta 1 paraiška Erasmus+ mainų programai su Sakartvelo jaunimo organizacija. Jaunimo darbuotojams talkina 5 jaunimo savanoriai ir dar du –  tarptautiniai savanoriai.

Siekiama sudaryti ir gerinti sąlygas mobiliojo  darbo su jaunimu veiklai ir jos plėtrai. Iš savivaldybės biudžeto lėšų mobiliajam darbui su jaunimu skirta 23 tūkst. 500 eurų. Atlikta mobiliojo darbo su jaunimu įgyvendinimo savivaldybėje analizė ir identifikuotos 5 vietos, kuriose yra stipriausias  poreikis vykdyti mobilujį darbą su jaunimu: Priekulė, Girininkai, Dauparai, Veiviržėnai ir  Agluonėnai. Į šias vietoves du  jaunimo darbuotojai  vyksta 1 kartą per savaitę.  Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra įtraukta į savivaldybės strateginį 2019 ̶ 2021 m. plėtros planą. Sukurtas tarpinstitucinio bendradarbiavimo tinklas, dalyvauta tarpinstituciniuose susitikimuose mobilaus darbo vykdymo vietovėse su socialiniais darbuotojais, bendruomene ir seniūnija. Organizuoti debatai, žygiai, maisto gaminimo užsiėmimai, stalo žaidimai, dalyvauta „Maisto bankas“ akcijoje, bendruomenės renginiuose.

„Nuo rugsėjo 1 d. Gargždų atviras jaunimo centras sudaro sąlygas nevyriausybinėms organizacijoms registruotis ir vykdyti savo veiklą kūrybinėse dirbtuvėse. Čia organizacijos gali vykdyti susirinkimus, naudotis jaunimo centro turima materialine baze, jaunimo  grupės repetuoti savo pasirodymus  ̶  yra garso aparatūra, elektrinė gitara, būgnai, pianinas ir kt. instrumentai. Kviečiame jaunus žmones išnaudoti galimybes“,  ̶  sakė Rasa Petrauskienė.

Pasak jaunimo reikalų koordinatorės Adelijos Radžienės, Centro direktorė Inesa Gaudutytė yra sukaupusi puikią patirtį darbo su jaunimu srityse, turi išsiugdžiusi stiprias lyderio savybes, todėl ją rekomendavome  atstovauti  Darbo su jaunimu taryboje prie Jaunimo reikalų departamento.

Dar viena prioritetinė kryptis  Jaunimo įgalinimo ir įtraukimo į pilietinę veiklą galimybių kūrimas ir plėtra. Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga ,,Apskritasis stalas“ iš Klaipėdos  rajono savivaldybės jaunimo  politikos plėtros programos  jaunimo veiklos  projektų  finansavimo konkurso įgyvendina projektą „Naujas lygis: jaunimas veža Klaipėdos rajone“, kuriame daug skirtingų veiklų: dalyvavimas nacionaliniuose renginiuose, Rugsėjo 1-osios jaunimo organizacijų mugė, baidarių žygis Minijos upe, kur organizacijoms bus gera proga bendrauti ir keistis gerąja patirtimi neformalioje aplinkoje, vyks Baltų, lietuvybės ženklų istorijos paskaita, diskusija ,,Kas yra lyderystė Lietuvoje: vakar, šiandien ir rytoj. Lietuvos istorijos raida ir jos lyderiai“, konkursas-protmūšis apie Lietuvos istoriją, kultūrą, tradicijas. Iš viso šioms veikloms skirta 2630 eurų.

Rugsėjo 1 d. jaunimą pakvies tradicinis jaunimo renginys „Jaunimo piknikas „Vienu ritmu“ Gargždų Jaunimo parke nuo 18 val. Čia lauks Klaipėdos rajono jaunimo organizacijų, įstaigų, teikiančių paslaugas jaunimui, mugė, sportinės varžybos, etnovalanda, jaunimo grupių pasirodymai.

Kviečiame registruotis į Klaipėdos rajono jaunimo organizacijų ir įstaigų, teikiančių paslaugas jaunimui, mugę tel. 8 616 03 620. (Agnė Zabrynaitė).

Rudenį bus organizuojamas  tęstinis neformalus „Vadovų klubas“  kartu su visuomene, kuriame dalyvaus ne tik jaunimo organizacijų  vadovai, jaunimo darbuotojai  bet ir visi, norintys sužinoti, ką veikia jaunimas, padiskutuoti ir prisidėti prie Jaunimo politikos plėtros 2020 ̶ 2023 metų programos kūrimo.

Savivaldybės jaunimo reikalų taryba, užtikrinanti atstovavimą jaunų žmonių interesams, sprendžiant savivaldybės jaunimo politikos klausimus, toliau sieks didesnio tarpžinybinio ir tarpsektorinio bendradarbiavimo, skatins tarpkultūrinį mokymąsi per tarptautinę savanorystę, atliepiant į jaunimo poreikius ieškos naujų darbo formų su jaunimu“,  ̶  užtikrino  Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Rasa Petrauskienė.

Rugpjūčio 23 d.  ̶  kino vakaras po atviru dangumi, bus rodomas filmas „Gražus sūnus“. Su šiuo kino seansu bus užbaigtas Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo grupės „Kino fanai“ projektas „Kino filmai po atviru dangumi“ (vadovė Ieva Dobravalskytė). Tą dieną nuo 15 val. – Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginiai, į kuriuos kviečiame dalyvauti jaunimo organizacijas – su trispalvėmis, savo atributika ar kardeliais. Težydi laisvė!

Daiva Beliokaitė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.