Greitesnė galimybė džiaugtis asfaltuotais keliais – prisidėjus savo lėšomis - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. rugpjūčio 13 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Greitesnė galimybė džiaugtis asfaltuotais keliais – prisidėjus savo lėšomis

Jau ketvirtus metus Klaipėdos rajone įgyvendinama programa, kuri gyventojams suteikia galimybę ne laukti eilėje, o daug greičiau džiaugtis išasfaltuotomis gatvėmis – pareiškusiesiems norą prie kelių tvarkymo prisidėti savo lėšomis nebereikia laukti bendroje eilėje. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo, gyventojų bendruomenės ir Savivaldybės bendradarbiavimas duoda puikių rezultatų.

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba 2015 m. patvirtino tvarką, pagal kurią Savivaldybė prisideda prie fizinių ar juridinių asmenų, pageidaujančių skirti tikslinių lėšų vietinės reikšmės keliams remontuoti, asfaltuoti, daugiabučių kiemams remontuoti, kelių su žvyro danga dulkėjimui mažinti. Savivaldybė kompensuoja iki 50 proc. sumos, reikalingos darbams vykdyti.

„Vieni dažniausių klausimų, kuriuos Klaipėdos rajono savivaldybės vadovams užduoda gyventojai, – dėl kelių ar jų būklės. Deja, lėšų nepakanka iš karto sutvarkyti ar išasfaltuoti visas gatves. Tačiau gyventojai ar juridiniai asmenys, pareiškę norą prisidėti prie kelių tvarkymo savo lėšomis, turi galimybę pagerinti gyvenamąją aplinką ir norimo rezultato sulaukti daug greičiau – jiems nebereikia laukti bendroje Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos patvirtintoje eilėje“, – teigė Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

2018 metais su 50 procentų gyventojų ir 50 procentų Savivaldybės prisidėjimu buvo išasfaltuotos 6 gatvės: Alyvų g. (800 m) Lelių kaime, Agilos g. dalis (670 m) Trušelių kaime, Pamiškės g. (1050 m) Grabių kaime, Purmalių g. dalis (192 m) Purmalių kaime, taip pat Rąžės ir Mėnesienos gatvės (1865 m) Peskojų kaime. Iš viso pernai išasfaltuota daugiau nei 4,5 km kelių. Savivaldybė šiems darbams skyrė 281 tūkst. eurų.

Pasak Administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo, prašymai 2019 metams jau yra pateikti. Šiais metais su gyventojų ir Savivaldybės prisidėjimu ketinama tvarkyti 9 gatves. 6 gatvės perkeltos iš ankstesnių metų: 900 m Tvenkinio gatvės Ketvergiuose, 86 m Draugystės g. Girkaliuose, 240 m Lietaus g. Slengiuose, 386 m Aukštkiemių g. Aukštkiemiuose, 250 m Budrikių g. Budrikiuose, 200 m Putinų g. Purmaliuose. Be to, bus tvarkomos trys gatvės iš naujai pateiktų paraiškų: asfaltuojama 1 400 m Urbikių g. Radailiuose ir 190 m Austėjos g. Budrikiuose, įrengiamas apšvietimas 250 m ruože Versmės g. Purmaliuose.

„Šių metų Savivaldybės biudžete šiems darbams numatyti 250 tūkst. eurų. Kiek tiksliai kainuos projektų įgyvendinimas 2019 m., bus aišku įvykus viešiesiems pirkimams“, – informavo Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Aktyviai galimybe prisidėti prie kelių asfaltavimo ir greičiau džiaugtis išasfaltuotomis gatvėmis naudojasi Sendvario seniūnijos gyventojai. Sendvario seniūnė Loreta Urbutė įsitikinusi, kad fizinių, juridinių asmenų  ir Savivaldybės proporcingas prisidėjimas asfaltuojant vietinės reikšmės kelius suteikia galimybę juos įrengti be eilės ir  taip pagerinti gyventojų gyvenimo kokybę.

„Sendvario seniūnijoje kasmet įgyvendinama ši programa ir asfaltuotų kelių atkarpomis jau džiaugiasi Trušelių, Purmalių, Lelių k. ir kt. gyventojai, o artimiausiu metu planuojama asfaltuoti Budrikų k. Budrikų g., Slengių k. Lietaus g., Aukštkiemių k. Aukštkiemių g. ir kt. Džiugu, kad vis aktyviau gyventojai domisi šia programa ir ji sėkmingai įgyvendinama, nes greitesnio būdo kelių asfaltavimui šiuo metu nėra“ – kalbėjo Loreta Urbutė.

Sendvario seniūnė akcentavo, kad gyventojai turėtų atkreipti dėmesį ir rengiant specifikaciją numatyti ne pigiausią variantą, o optimalų – kad asfalto danga laikytų kuo ilgiau. Anot Loretos Urbutės, svarbu įsivertinti kelio pagrindus, jų paruošimą, lietaus vandens surinkimą ir pan.

Prašymus 2020 metams bus galima pateikti nuo rugsėjo 1 iki lapkričio 1 dienos. Pasiūlymams vertinti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma komisija, kuri nuo lapkričio 1 d. iki gruodžio 10 d. išnagrinėja ir įvertina jų atitiktis numatytiems reikalavimams ir kriterijams.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas kviečia Klaipėdos rajono gyventojus susipažinti su šia programa, įvertinti savo finansines galimybes bei pasitarti su Savivaldybės specialistais ir dalyvauti programoje.

Su finansavimo programa galima susipažinti Savivaldybės interneto puslapyje (www.klaipedos-r.lt) arba konsultuotis su Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistu Jonu Jackumi (el. p. jonas.jackus@klaipedos-r.lt, tel. 8 672 20 391).

Rita Rapalienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.