Kviečiu sutelktam darbui gyventojų labui - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Kviečiu sutelktam darbui gyventojų labui

Šį kartą kalbu galbūt daugiau kaip politikas, o ne Administracijos direktorius. Šiandien Klaipėdos rajono gyventojams aktualiausi tik ką įvykę rinkimai bei artėjantis antrasis rinkimų į Klaipėdos rajono savivaldybės mero postą turas, kuris vyks kitą savaitę, kovo 17 dieną.

Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ nuotrauka.

Po įvykusių savivaldybių tarybų rinkimų galėjome dar kartą suprasti, kad Klaipėdos rajonas nėra vienalytis. Tai nėra kaimiškasis rajonas, kaip, pavyzdžiui, Skuodas, Kretinga, Rietavas ar Telšiai, kur visi pažįsta vieni kitus. Klaipėdos rajone gyvena tiek kaimo, tiek miesto gyventojai, čia veikia šalies politinės tendencijos, todėl rinkimų naktį ir išvydome kovą tarp Seime esančių valdančiosios ir opozicinės partijų.

Daug buvo kalbėta ir apie visuomeninius rinkimų komitetus, diskutuota kaip juos reikėtų vertinti. Vieni pasisakė už, kiti prieš, tačiau esmė aiški – jei partijos atliktų savo vaidmenį ir tarnautų žmonėms skaidriai, komitetų nebūtų, jie nesikurtų. Kodėl komitetai kuriasi? Dažnai partijų vadovai nenori, kad svarbiausiuose partijos įvykiuose demokratiškai dalyvautų aktyvesni ar kitą nuomonę nei lyderiai turintys žmonės, todėl aktyviausi ir pasitraukia iš partijų veiklos,  ieško kitų galimybių dalyvauti vietos savivaldoje. Kiekvieno žmogaus svarbi konstitucinė teisė - kandidatuoti rinkimuose tiek su partija, tiek su visuomeniniu rinkimų komitetu. Na, o žmonės puikiai geba atsirinkti už ką balsuoti, kas dirbs jų labui.

Džiaugiuosi, kad Klaipėdos rajone buvo iš ko rinktis. Į vieną Tarybos nario vietą pretendavo net 14 kandidatų, sąrašai buvo ilgesni nei Klaipėdos mieste. Tai ir yra tikroji demokratija – pasirinkimo laisvė. Žinoma, gyventojai galėtų būti aktyvesni, norėtųsi, kad aktyvumas siektų apie 60 proc., tačiau rinkimuose vėl dalyvavo tik apie 40 proc. rinkėjų. Tarybos narius rinko 18888 gyventojų, o merą – 18890. Nemažai biuletenių buvo sugadinta: 3,03 proc. renkant Tarybos narius ir 4,59 proc. renkant merą. Mažas aktyvumas, sugadinti biuleteniai rodo, kad gyventojai yra nusivylę, iš anksto nusiteikę, kad nieko gero po rinkimų nebus. Siūlau gyventojams „nusinulinti“ ir nebūti abejingiems, juk sakoma, kad blogiausią valdžią išrenka geri žmonės, kurie neateina į rinkimus.

Šiandien norėčiau, kad visiems kandidatavusiems ir besivaržantiems antrame merų rinkimų ture nuslūgtų emocijos. Nekaltinkime ir nekvestionuokime rinkėjų balsų, kad išrinko ne tuos, gerbkime jų valią. Neperviliokime kandidatų iš vienų sąrašų į kitus, nekeiskime komandų su kuriomis atėjome, nes tai – paprasčiausiai negarbinga, laikykimės duoto žodžio. Galiu tik pasidžiaugti, kad kuo toliau, tuo tokių atvejų mažiau. Naujos Tarybos nariams linkiu atstovauti žmonėms, dirbti rinkėjams, o ne sau. Kviečiu sutelktam darbui Klaipėdos rajono žmonių labui.

Na, o artėjančios Kovo 11-osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga norėčiau visiems Klaipėdos rajono gyventojams palinkėti didžiuotis tuo, kad gyvename laisvoje Lietuvoje. Bendraukime su kaimyninėmis valstybėmis, bendraukime su Vakarais, Rytais, tačiau nepamirškime, kad didžiausias mūsų turtas – lietuviškumas. Branginkime, puoselėkime ir išsaugokime jį ateities kartoms. 

Sigitas Karbauskas

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.