Bendradarbiavimas – raktas į patogesnį gyvenimą - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. liepos 5 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Bendradarbiavimas – raktas į patogesnį gyvenimą

Kaip šiemet bus laistomi keliai, kiek kelių bus asfaltuojama su gyventojų prisidėjimu? Apie tai šią savaitę kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, koordinuojančia Savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūros, taisymo, tiesimo ir saugaus eismo organizavimo klausimus, Audrone BALNIONIENE.

Pastaruoju metu, vyraujant sausiems ir šiltiems orams, gyventojams kyla klausimų dėl žvyrkelių laistymo: kiek lėšų tam numatyta šiemet, kas sprendžia, kokie keliai bus laistomi?

Šiltąjį metų sezoną Klaipėdos rajono gyventojai, įsikūrę šalia žvyrkelių, dažnai pasitinka su nerimu, nes pro šalį važiuojantys automobiliai sukelia nemažai dulkių.. Savivaldybė turi įsigijusi kelių laistymo sūriu vandeniu automobilį ir VšĮ „Gargždų švara“ vykdo šias paslaugas. Tačiau automobilis yra vienas, kelių yra daug, todėl natūralu, kad negalima visur suspėti, automobilis kartais genda, todėl kviečiu būti kantriems ir tolerantiškiems bei, žinoma, bendrauti su seniūnais, kurie nustato kelių laistymo eilę. Tikiuosi, kad aktyvus gyventojų ir seniūnijos bendradarbiavimas leidžia parinkti svarbiausius kelius ir gyventojams sausuoju metų laiku kils mažiau problemų.

Praėjusiais metais kelių laistymui išleidome beveik 68 tūkst. eurų. Jei šiemet bus panašus sausas sezonas, tai planuojama, kad bus išleista panaši suma – iki 70 tūkst. eurų. Rajone šiuo metu yra apie 849 km žvyrkelių, beveik 134 km iš jų – gyvenvietėse. Keliai laistomi pagal seniūnų sudarytą grafiką, atsižvelgiant į eismo intensyvumą, gyventojų skaičių, ar šalia yra visuomeniniai pastatai ir, žinoma, pagal gyventojų išsakytą poreikį. Kviesčiau bendruomenes aktyviau bendradarbiauti su seniūnais, nustatant, kurie keliai – prioritetiniai. Kelius visose seniūnijose laisto vienas automobilis, kuriuo pasikeisdami dirba du vairuotojai 16 val. per parą. Jei laistymo nepakanka, gyventojai turi galimybę pirkti mokamą paslaugą iš AB „Regiono keliai“.

Brožių bendruomenės pirmininkė Vida Riaukienė: „Iš tiesų kelių laistymas yra didelė problema, kurią reikia spręsti, nes mes, mažosios gyvenvietės, jaučiamės pamiršti. Šiemet pas mus kelių dar niekas nelaistė. Kreipėmės ir į seniūną, tačiau dėl sugedusio laistymo automobilio grafikas nusitęsė ir mūsų eilė vėl nusikėlė tolyn, nors skęstame dulkėse, ypač jei pro šalį greičiau pravažiuoja automobilis. Gyvename šalia kelio, neturime net kada grynu oru pakvėpuoti, dulkės nusėda ir namuose. Galvojame, gal reikia ieškoti rėmėjų ar iš bendruomenės lėšų pirkti kelių laistymo paslaugą. Norėtume, kad keliai būtų laistomi dažniau, reikia aiškesnio grafiko. Tikimės, kad situacija pagerės, kad dėmesys bus atkreiptas ir į mus, mažuosius.“

Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė: „Mūsų seniūnijoje yra daug karjerų, keliais važiuoja daug sunkiasvorio transporto, kuris kelia labai daug dulkių, kelius reikia laistyti ir greideriuoti dažniau. Pamenu, kad prieš pradedant darbus karjeruose, verslas žadėjo prisidėti prie kelių tvarkymo, jų laistymo, tačiau šiandien pagalbos sulaukiame labai mažai arba išvis nesulaukiame. Žmonės išties pyksta, nes gyvena dulkėse, negali net rūbų lauke pasidžiauti. Vairuotojams taip pat trūksta atsakomybės: žvyrkeliais važiuojama dideliu greičiu, sunkiasvoris transportas trumpina kelius, nepaisydami svorio ribojimo ženklų, situacija prasta. Laistymo mašina per dieną palaisto apie 4 km kelių, priklausomai nuo kelio pločio. Sunku suderinti ir gyventojų interesus, vieni nori, kad jų kelias būtų palaistytas jau antrą kartą, o kitur jie nepalaistyti nei karto. Laistymas padeda mažinti dulkėtumą, tačiau tiek, kiek laistoma šiandien, yra per mažai“.

Klaipėdos rajone išties daug neasfaltuotų kelių, kaip sprendžiama, kokie keliai bus asfaltuojami artimiausiu metu?

Kaip tik šiuo metu yra rengiamas 2020–2025 m. ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planas. Paprasčiau tariant, bus dėliojamas kelių asfaltavimo eiliškumas. 2020–2025 m. iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, ES struktūrinių fondų bei Savivaldybės biudžeto lėšų kelių asfaltavimui planuojama skirti 20 mln. eurų, už kuriuos galėtume pakloti apie 40 km kelių.  Svarbu tai, kad lėšos seniūnijoms skirstomos pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį. Kviečiu seniūnus, bendruomenes, gyventojus, seniūnaičius susitelkti ir kaip komandai nuspręsti, kuriuos kelius būtina rekonstruoti 2020–2025 metais. Be abejo, sprendimai turėtų būti pagrįsti viešuoju interesu: pirmiausia galvokime apie gatves, kurios veda prie visuomeninių objektų, pavyzdžiui, mokyklų, vaikų darželių, kultūros namų ir pan. Seniūnai iki rugsėjo 1 dienos Savivaldybei turės pateikti planuojamų rekonstruoti kelių sąrašą, kurį tvirtins Taryba. Todėl būkite aktyvūs, bendruomeniški ir patys spręskite, kokie keliai jūsų seniūnijoje svarbiausi.

Kaip elgtis gyventojams, kurių pageidaujami asfaltuoti keliai nebus įtraukti į asfaltuojamų kelių sąrašą?

Jau nuo 2015 m. Savivaldybė sėkmingai įgyvendina programą, kai keliai asfaltuojami prisidedant Savivaldybei ir gyventojams. Šiai programai vykdyti kasmet biudžete numatoma 250 tūkst. eurų. Praėjusiais metais buvo išasfaltuotos 6 gatvės, tam papildomai skirta dar 31 tūkst. eurų. Buvo išasfaltuota Alyvų g. Lelių kaime,  Agilos gatvės dalis Trušelių kaime, Pamiškės gatvė Grabių kaimę, Purmalių gatvės dalis Purmalių kaime, Rąžės ir Mėnesienos gatvės Peskojų kaime. 2019 metais su gyventojų ir Savivaldybės prisidėjimu ruošiamasi išasfaltuoti 9 gatves. 6 iš jų – persikėlusios iš ankstesnių metų: Tvenkinio g. Ketvergiuose, Draugystės g. Girkaliuose, Lietaus g. Slengiuose, Aukštkiemių g. Aukštkiemiuose, Budrikių g. Budrikiuose, Putinų g. Purmaliuose. Dar trys gatvės – iš naujai pateiktų paraiškų: Urbikių g. Radailiuose, Austėjos g. Budrikiuose ir Versmės g. Purmaliuose. Svarbu, kad gyventojai realiai įvertintų savo finansines galimybes bei suprastų, kad klojamas asfaltas turi atitikti visus statybos reikalavimus. Jei kyla klausimų ir norite lygiomis dalimis su Savivaldybe prisidėti prie kelių asfaltavimo, kviečiu kreiptis į Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistą Joną Jackų (jonas.jackus@klaipedos-r.lt).

Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.