Tikroji savivalda – susitelkimas ir drauge priimami sprendimai - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. liepos 4 d., šeštadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Tikroji savivalda – susitelkimas ir drauge priimami sprendimai

Šią savaitę apie nuveiktus ir planuojamus darbus bei spręstinas problemas kalbamės su Sendvario seniūnijos seniūne Loreta Urbute.

Sendvario seniūnija – sparčiai auganti. Kiek šiuo metu joje yra gyventojų?

Sendvario seniūnija savita tuo, kad čia gyventojų ženkliai daugėja, didžioji jų dalis – naujakuriai, atvykę iš įvairių regionų: Šiaulių, Skuodo, Vilniaus, Raseinių, Plungės bei Klaipėdos miesto. Seniūnijos teritorijoje yra 22 kaimai, kuriuose 2019 m. balandžio 1 d. gyvenamąją vietą buvo deklaravę 10 046 gyventojai. Daugiausia gyventojų kuriasi Ginduliuose, Slengiuose, Trušeliuose, Mazūriškėse ir kt.

Kokių spręstinų problemų yra Sendvario seniūnijoje? Kokių permainų reikėtų?

Sendvario seniūnijoje gyvena daug jaunų šeimų, turinčių mažamečių vaikų, todėl susiduriama su darželių stoka. Slengių mokykla-daugiafunkcis centras nepajėgia priimti visų norinčiųjų į darželius tiek Slengiuose, tiek Ginduliuose. Gargždų „Minijos“ progimnazijos Jakų skyriaus darželio grupės taip pat perpildytos. Džiugina tai, kad planuojama privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimo būdu pastatyti darželį ir mokyklą. Kad būtų įgyvendintas šis tikslas, jau pradėtos procedūros sklypui įsigyti. Taip pat projektuojama mokykla, kuri turėtų būti pastatyta Jakuose. Įgyvendinus šiuos projektus, labai pagerėtų situacija, susidariusi dėl darželių ir mokyklų trūkumo.

Skaičiai kalba patys už save – gyventojų daugėja, todėl labai svarbus ir saugios bei tvarios aplinkos kūrimas. Per kelis metus pastatyta šimtai namų,  kasmet gausėja automobilių srautai, daugėja pėsčiųjų, todėl būtina skirti dėmesį kelių asfaltavimui, lietaus kanalizacijos, pėsčiųjų takų ir gatvių apšvietimo įrengimui. Šiuo metu seniūnijoje yra daugiau nei 70 km žvyrkelių, yra neapšviestų gyvenviečių, nėra pėsčiųjų takų, kurie yra gyvybiškai reikalingi. Gyventojai tikisi sumokėtų mokesčių grąžos apčiuopiamais darbais, kad  būtų saugu ir gera čia gyventi. Dėl neišvystytos infrastruktūros vangiai plečiami visuomeninio transporto maršrutai, o poreikis yra, nes geras susisiekimas palengvina ir dirbančiųjų, ir moksleivių kasdienybę.

Kokiais pasiekimais galėtumėte pasidžiaugti? Kokių pokyčių per pastaruosius metus įvyko?

Gyventojams labai svarbus kelių asfaltavimo klausimas, todėl nuosekliai planuojant suprojektuotas šaligatvis Gindulių k., palei Liepų g. Projektas, deja, neįgyvendinamas dėl paviršinio vandens surinkimo problemų, kurioms išspręsti taip pat rengiamas lietaus kanalizacijos įrengimo projektas. Tik jį įrengus bus galima sutvarkyti šaligatvius, pasirūpinti apšvietimu. Taip pat perkami Lenkviečių, Muldžių g. rangos darbai – bus įrengtas asfaltas, padėsiantis išspręsti visuomeninio transporto į Aukštkiemių gyvenvietę, kuri atskirta Palangos pl. ir susisiekimas tapo komplikuotas, klausimą. Džiugu, kad įgyvendinus projektą gyventojai pajus kokybiškesnį gyvenimą. Taip pat baigiamos projektuoti Jakų k. Pašto g. bei Trušelių k. Danės g., gavus statybos leidimus, bus galima skelbti viešuosius pirkimus rangos darbams. Galiu pasidžiaugti, kad daugelis gyvenamųjų namų kvartalų, pavienių asmenų vietinės reikšmės keliuose įsirengia asfaltą 50 proc. prisidėdami patys. Tai greičiausias kelias be eilės įsirengti asfaltą ir džiaugtis geresniu susisiekimu.

Ar seniūnijos gyventojai bendruomeniški? Pavyksta juos suburti bendriems darbams?

Sendvario seniūnijoje gyventojams atstovauja 9 seniūnaičiai ir 13  bendruomenių, kurios daug prisideda prie bendrų talkų, iniciatyvų, projektų įgyvendinimo, tvarkos palaikymo. Nors Sendvario seniūnijos centras – Slengiai, daugelis bendruomenių  aktyviai veikia savo teritorijoje ir aplink save buria aktyvius bei geranoriškus žmones. Jakų bendruomenės centras nuolat bendradarbiauja su seniūnija ir dėl parko gražinimo, ir dėl gyventojų skatinimo tvarkytis bei aktyviai sportuoti. Radailių bendruomenė aktyviai tvarko savo gyvenvietę, organizuoja šventes, prisideda prie sporto iniciatyvų. Gindulių bendruomenės ir seniūnijos bendradarbiavimo dėka įrengta krepšinio aikštelė, lauko treniruokliai – sporto aikštynas užpildytas reikalingiausiu inventoriumi. Sendvario seniūnijos kaimų jungtinė bendruomenė aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, padeda idėjų turintiems seniūnijos žmonėms jas įgyvendinti teikiant paraiškas įvairiems projektams. Norėdamos įgyvendinti sumanymus ar ištikus bėdai, daugelis bendruomenių susitelkia ir kartu priimame sprendimus – tai yra tikroji savivalda.

Šiuo metu jau pradėjome diskutuoti apie naujo laikotarpio, t. y. 2020–2025 m., asfaltuojamų kelių sąrašo sudarymą. Šis klausimas išties sudėtingas, nes sunku atrinkti apie 5 km asfaltuotinų kelių, kai poreikis – 45 km. Tikiuosi, kad susitarsime demokratiškai,  pasiremdami argumentuotais kriterijais ir priimsime optimalius sprendimus.

Kokie svarbiausi darbai seniūnijoje suplanuoti šiais metais?  

Seniūnija, kaip ir kasmet, atliks einamuosius darbus: jau įrengėme kelio ženklus Lelių, Mazūriškių, Gvildžių kaimuose, greideriuojame kelius, įrengsime greičio slopinimo kalnelius Jakų k. Šviesos g., Lelių k. Alyvų g., žvyruosime prasčiausius žvyrkelių ruožus, lopome duobes asfaltuotuose keliuose, planuojame atstatyti šaligatvį Trušelių k. Gilijos g., pagal nustatytą grafiką laistome ir laistysime pagrindinius žvyrkelius druskingu vandeniu, tvarkysime viešąsias erdves,  jau aptvėrėme Klemiškės kaimo pirmąsias senąsias kapines. Svarbiausi ūkiniai darbai prieš juos pradedant aptariami su tikrais pagalbininkais – seniūnaičiais.

Svarbiausias seniūnijos renginys laukia liepos 6 d., kuomet vyks tradicinis Lietuvių liaudies žaidimų čempionatas. Jam pasirengti  reikia nemažai laiko, nes būtina sutvarkyti aplinką, renginiui skirtą vietą. Visa tai darome savo jėgomis, nes norime atgaivinti unikalią vietą – Eketės piliakalnį ir jo prieigas Radailių k., kuriose ši šventė ir vyksta. Kartu su bendruomenėmis labai tikimės ir laukiame Eketės piliakalnio sutvarkymo projekto, kurį įgyvendinus vietovė būtų pritaikyta poilsiui ir rekreacijai. Šiuo metu ją tvarkome patys savo jėgomis.

Rita Rapalienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.