Gargždų bibliotekoje – iškilios knygos pristatymas - Old.klaipedos-r.lt

2019 m. rugsėjo 20 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Gargždų bibliotekoje – iškilios knygos pristatymas

Gargždų miesto garbės pilietis Česlovas Tarvydas, Savivaldybės tarybos narys Virgilijus Skuodas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė kartu su nemažu būriu susidomėjusių klausytojų dalyvavo bibliotekoje vykusiame partizanų vado generolo Adolfo Ramanausko-Vanago knygos-albumo „Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“, sudarytos jo dukters Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės, pristatyme.

Knygą pristatė pati jos sudarytoja – partizano dukra Auksutė, nenuilstamai puoselėjanti tėvo ir visų Lietuvos partizanų atminimą. Ji pasidžiaugė, kad Lietuvoje per Atgimimo ir visą Nepriklausomybės laikotarpį padaryta nemažai, kad partizanų geras vardas būtų reabilituotas, kad jie būtų tinkamai pagerbti, kad jų kovos būtų įprasmintos atsiminimų knygose, kad jiems būtų statomi paminklai ir įrengiami kiti atminimo ženklai, kad jų pasiaukojimą Tėvynės labui tinkamai suprastų jaunoji karta ir šiais idealais vadovautųsi savo gyvenime. Adolfo Ramanausko-Vanago atminimas puoselėjamas ne tik dukters Auksutės, bet ir jį gerbiančių kraštiečių, ir visų Lietuvos žmonių,  ̶   jo gimtinės vietoje Lazdijų rajone pastatytas paminklas (iš tiesų Adolfas gimė Amerikoje, bet gimtine laiko namus, kuriuose apsigyveno jau Lietuvoje grįžęs), Alytuje, kur jis dėstė mokytojų seminarijoje, jo vardu pavadinta gimnazija, išleista keletas knygų, iš kurių paskutinės žinomiausios – Arvydo Anušausko „Aš esu Vanagas“ ir šis albumas. Pernai iškilmingai perlaidojus partizanų vado palaikus Antakalnio kapinėse, visa partizanų kova galiausiai reabilituota ir visuomenės akyse kaip vienas iškiliausių pasiaukojimo laikotarpių mūsų istorijoje. 

Dėkodama partizano dukrai už knygos pristatymą ir pasidalijimą įspūdžiais apie tėvelį ir apie kitus artimus žmones – ypač močiutę, kuri Auksutę daugiausia augino ir sugebėjo išsaugoti jos gyvybę sovietmečiu, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė taip pat prisiminė: „Mano močiutė Elena buvo labai gera Adolfo Ramanausko-Vanago ir jo dar būsimos žmonos Birutės draugė tuo metu, kai jau vyko partizaninė kova. Daug istorijų žinau iš močiutės pasakojimų, dar daugiau išgirdome dabar Gargždų bibliotekoje.“

Jono Lankučio bibliotekoje nuolat vyksta daug įdomių ir prasmingų renginių. Bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, įteikdama Auksutei knygą apie mūsų iškilų kraštietį, tautodailininką ir tremtinį Vytautą Majorą, pasidžiaugė, kad bibliotekoje vis dažniau pristatomos tokios knygos, kurios žadina ne tik mūsų vaizduotę, bet ir gaivina patriotizmo jausmus, neleidžia pamiršti istorijos, kuri gyvai pulsuoja ir mūsų rajono žemėje.   

„Artėjant Mirusiųjų pagerbimo dienoms aplankykime ir mūsų rajono partizanų, jų motinų kapus, ir žuvimo vietas. Šiemet Jono Žemaičio-Vytauto metai, o Gargždų senosiose kapinėse ilsisi jo tėvai. Mūsų Tautos didvyrių atminimo puoselėjimas juos pagerbiant, prisimenant yra geriausios pilietiškumo pamokos jaunajai kartai,  ̶  kad ji turėtų į ką atsiremti kurdama savo garbingą istoriją“,  ̶  kvietė Rasa Petrauskienė.

Daiva Beliokaitė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.