Ruošiamasi plėsti dviračių takų tinklą, tvarkyti miesto parką - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Ruošiamasi plėsti dviračių takų tinklą, tvarkyti miesto parką

Gargžduose gausu sportiškų gyventojų, kurie po miestą dažnai keliauja ne automobiliais, o dviračiais. Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės, svarbu plėsti dviračių takų tinklą taip, kad kelionės dviračių būtų skirtos ne tik sportui ar poilsiui, pažinčiai su miestu, bet taptų ir kasdiene priemone pasiekti darbą ar ugdymo įstaigas. Taip pat Gargždų miesto gyventojai bei svečiai jau neužilgo turėtų išvysti ir besikeičiantį miesto parką.

Gyventojai domisi, kokia dviračių tinklų plėtra numatyta Gargždų mieste?

Klaipėdos rajono savivaldybė ruošiasi ir toliau plėsti dviračių takų tinklą bei gerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas Gargždų mieste. Savivaldybės ir ES lėšomis kitąmet ruošiamasi pradėti įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus Pušų ir Kvietinių gatvėse bei palei Kretingos plentą. Jau esame pateikę projektinį pasiūlymą, siekiant gauti finansavimą iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos. Įgyvendinus šį projektą Pušų gatvėje būtų įrengtas beveik 1,2 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas. Jau rengiamas techninis darbo projektas ir tikslinami sprendimai pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimui Kvietinių gatvėje, vyksta viešieji rangos darbų pirkimai. Planuojama, kad Kvietinių gatvėje nuo Klaipėdos iki Parko gatvės bus platinamas ir į kino teatro pusę perkeliamas dviračių takas, atnaujinami šaligatviai. Bus sutvarkyti želdiniai bei automobilių stovėjimo aikštelės prie įėjimo į Gargždų miesto parką bei valgyklos „Bulvė“. Taip pat planuojama įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką palei Kretingos plentą nuo esamo tako Kęstučio iki Užuovėjos gatvės. Projekto lėšomis planuojama įrengti 215 m ilgio taką, o likusi tako dalis, 270 m, bus įrengiama Savivaldybės biudžeto lėšomis. Iš viso palei Kretingos plentą bus įrengtas beveik pusės kilometro ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas. Visa tai bus vykdoma bendradarbiaujant Klaipėdos rajono savivaldybei ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, nes dalis projekto sprendinių patenka į Lietuvos Automobilių kelių direkcijai priklausantį sklypą. Planuojama visų šių darbų vertė – daugiau nei 509 tūkst. eurų, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, jei bus patvirtinti projektiniai pasiūlymai ir teikiama paraiška, tikimės gauti 142,7 tūkst. eurų. Galutiniai projekto rodikliai paaiškės parengus techninius darbo projektus, baigus vertinti projektinį pasiūlymą bei Centrinei projektų valdymo agentūrai įvertinus planuojamą teikti paraišką. Gavus patvirtinimus ir lėšas, darbus galėtume pradėti 2019 m. ir įgyvendinti per 24 mėnesius nuo sutarčių pasirašymo su rangovais.

Turime plėsti dviračių takų tinklą, kad žmonės galėtų saugiai, važiuodami dviračių takais, o ne gatve, pasiekti norimus objektus, pavyzdžiui, darbovietes, ugdymo įstaigas, vietas, kur galima praleisti laisvalaikį, tačiau tai nėra greitas darbas. Suprantame, kad sutvarkyta infrastruktūra skatina gyventojus judėti, pamatyti savo miestą kitomis akimis, o ne tik pro automobilio langą. Įrengus šiuos dviračių takus mieste dviračiu bus galima judėti ratu, apvažiuojant kone pusę miesto. Važiuojant dviračiu ar einant pėsčiomis bus galima užsukti ir į Gargždų miesto parką, kurį taip pat ruošiamės atnaujinti.

Kada numatyta tvarkyti miesto parką?

Viešieji pirkimai jau yra įvykę, laimėtojai kviečiami pasirašyti sutartį. Šiuo metu rangovai yra paprašę pratęsti sutarties pasirašymo terminą 2 savaitėms. 2019–2020 m. Strateginiame veiklos plane parko sutvarkymui numatyta 2,2 mln. eurų. Dar šiemet teiksime paraišką, kad gautume finansavimą parko tvarkymui ir iš ES struktūrinių fondų lėšų. Tikimės gauti apie 300 tūkst. eurų. Pasirašius sutartį planuojama per 35 mėn. sutvarkyti parko infrastruktūrą: atnaujinti ir naujai įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, jų apšvietimą, tvarkyti želdynus, įrengti suoliukus, šiukšliadėžes. Ten, kur takų danga gera, bus tik tvirtinami jų šlaitai, kitur takai bus asfaltuojami naujai. Planuojama pasodinti net 63 rūšių gėles, medžius, krūmus, kurių bus keli tūkstančiai, pavyzdžiui, bus įrengiamas vyšnių sodas, sodinami narcizai. Kad būtų galima grožėtis Minijos vingiu, planuojama įrengti ir apžvalgos aikštelę. Pradėsime nuo esminių darbų, kad miestiečių ir miesto svečių mylimas parkas būtų tvarkingas, gražus.

Gargždų miestas, galbūt ne taip sparčiai kaip norėtųsi, tačiau keičia savo veidą. Sutvarkyta jaunimo vasaros estrada netoli V. Gaigalaičio globos namų, atnaujintas centrinis miesto skveras, šiemet sutvarkytas šaligatvis Alyvų gatvėje, įrengiama nauja automobilių stovėjimo aikštelė prie „Vaivorykštės“ gimnazijos šalia J. Janonio gatvės, kitąmet taip pat bus įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės prie daugiabučių J. Janonio g. Nr. 13, 15, 17 ir Klaipėdos g. 34.

Ernesta Strakšytė

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.