Savivaldybė pasiruošusi padėti privačių darželių steigėjams - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. gegužės 25 d., pirmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Savaitės tema
Savivaldybė pasiruošusi padėti privačių darželių steigėjams

Rajone besikuriančių jaunų šeimų skaičius džiugina, tačiau šiandien Savivaldybė negali  užtikrinti visų tėvų poreikio leisti savo atžalas į valstybinius darželius.

Savivaldybė turi įsipareigojimą rajono gyventojams spręsti susidariusią problemą, tačiau sprendimai ne tokie greiti. Kasmet planuojama skirti apie 1 mln. Eur iš Savivaldybės biudžeto naujos infrastruktūros sukūrimui ir per ateinančius kelerius metus pastatyti darželius Sendvario seniūnijoje bei Dercekliuose.

Ieškome būdų ir kviečiame visus kartu susitelkti susidariusiai situacijai spręsti.

Jau priimtas sprendimas nuo 150 iki 200 eurų padidinti kompensaciją mėnesio mokesčio, mokamo Klaipėdos rajono tėvų (globėjų) už kiekvieną vaiką, kuris lanko privatų darželį Klaipėdos rajone.

Šis sprendimas, tikimės, paskatins privačią inciatyvą, tačiau suprantame, kad vien tik finansinės pagalbos neužtenka.

Savivaldybė kartu su Visuomenės sveikatos centru parengė informaciją su visais žingsniais, kaip privatų 10 vaikų grupės darželį būtų galima įsteigti per keletą mėnesių. Esame pasirengę kiekvienam norinčiajam steigti darželį skirti tiek laiko, kiek jo reikės. Būsime koordinatoriais ir pagalbininkais, kad šis procesas vyktų sklandžiai ir greitai.

Detalesnę informaciją su kiekvieno žingsnio aiškinamosiomis skaidrėmis rasite čia.

Jeigu turite klausimų, kviečiame susisiekti su mero patarėja Toma Tuzovaite-Markūniene, tel. 8 682 06196.

„Tenka pripažinti, kad Savivaldybė iš savo biudžeto per artimiausius metus nepajėgs išspręsti vietų trūkumo ikimokyklinio amžiaus vaikams problemos Sendvario seniūnijoje ar Dituvos sodų teritorijoje. Savivaldybės skiriamos kompensacijos padidinimas sumažins tėvų mokamą sumą privatiems darželiams, veikiantiems rajono teritorijoje. Tikimės, kad su šia iniciatyva daugiau gyventojų rinksis galimybę savo atžalas leisti į privatų darželį, o tai paskatins privatų verslą investuoti į naują sritį: patalpų pritaikymą ir ikimokyklinio ugdymo veiklos organizavimą“, – sako Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius.

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė akcentuoja, kad pagrindinį dėmesį ateinančiais metais valdančioji koalicija skirs būtent su švietimu susijusiems klausimams spręsti; ir privačių darželių kūrimasis – tai tik viena iš kompleksiškai numatytų priemonių.

Jau šį rugsėjį nauja ikimokyklinio ugdymo grupė duris atvers Drevernoje. Tai padės sumažinti 2016 m. gimusių laukiančių vaikų eilę tiek į Drevernos mokyklą-darželį, tiek į Priekulės lopšelį-darželį. Savivaldybės tarybai skyrus finansavimą įsigyti baldus, atnaujinti patalpas, nuo rugsėjo mėnesio Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos patalpose bus įkurta nauja priešmokyklinio ugdymo grupė, o darželis taps pajėgus priimti visus pageidaujančius jį lankyti vaikus. Dar viena ikimokyklinio ugdymo grupė atsiras Kvietinių mokykloje-darželyje, o Dituvos pagrindinėje mokykloje, atsižvelgiant į tėvų pageidavimus, prieš mokyklinukai galės likti visą dieną. Įgyvendinant projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumo didinimas Klaipėdos rajone“ buvusiame darželyje Dauparuose kitų metų rugsėjui taip pat planuojama įrengti dvi šiuolaikiškas ikimokyklinio ugdymo grupes.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.