Prieš keletą metų pradėtus renovuoti objektus tikimasi baigti jau šiemet - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Prieš keletą metų pradėtus renovuoti objektus tikimasi baigti jau šiemet

Šią savaitę Klaipėdos rajone atidarytas naujai suremontuotas Kretingalės kultūros centro Girkalių skyrius. Įkurtuvių laukia ir kiti objektai. Apie tai šį kartą kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Česlovu BANEVIČIUMI.

Trečiadienį iškilmingai buvo atidarytas Kretingalės kultūros centro Girkalių skyrius. Kaip vyko šio objekto modernizavimo darbai?

Pagaliau girkališkiai gali džiaugtis puikiu kultūros centru. Manau, kad šiame pastate virs gyvenimas ir tai taps ne tik Girkalių, bet ir aplinkinių kaimų traukos objektu.

Kretingalės kultūros centro Girkalių skyriaus pastate vyks ne tik kultūriniai renginiai. Čia įrengta biblioteka, patalpos bendruomenei, medicinos punktas. Pastato atnaujinimo (modernizavimo) darbams Savivaldybė skyrė daugiau nei 431, 9 tūkst. eurų, Lietuvos aplinkos apsaugos ir investicijų fondas (LAAIF) šiam projektui skyrė daugiau nei 209,3 tūkst. eurų. Taigi šio pastato atnaujinimas iš viso atsiėjo daugiau nei 641,2 tūkst. eurų.  Darbus vykdė UAB „Tilta“ ir UAB „Staderus“.

Pirmasis statybos leidimas šiam objektui modernizuoti buvo gautas dar 2014 metais, tačiau darbų greičiau pabaigti nepavyko dėl įvairių kliūčių. Pavyzdžiui, projektus, juos pabaigus, tikrina specialios komisijos, sudarytos iš įvairių institucijų atstovų, kurie nedalyvauja projekto derinime, nes jį derina kitų institucijų atstovai. Todėl jau baigus projektavimą reikalingi įvairūs pataisymai, atsiranda naujų reikalavimų. Žinoma, projektų vadovai taip pat turėtų jausti daugiau atsakomybės, nes būtent jie atsako už projektą. Negalime pamiršti ir praėjusių metų liūčių, kurios padarė žalą tiek pastato katilinei, tiek patalpoms, esančioms rūsyje.

Ilgai tęsiasi ir Dovilų etninės kultūros centro remonto darbai. Kokia situacija ten šiandien?

Galime pasidžiaugti, kad jau įgyvendinta daugiau nei 65 procentai projekto. Šio projekto vykdymas užsitęsė, nes projektuotojai atsisakė vykdyti pačių parengti projekto priežiūrą. Čia galime įžvelgti ir viešųjų pirkimų sistemos spragas, kai paslaugą reikia pirkti iš mažiausią kainą pasiūliusių rangovų. 2016 m., kai buvo skirtos lėšos šiam projektui vykdyti, pasirašyta sutartis su UAB „Dangų centras“. Dovilų etninės kultūros centro remontas atsieis daugiau nei 283 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų. Šiandien darbų atlikta jau už daugiau nei 185 tūkst. eurų. Pastate atliekami fasado ir vidaus apdailos darbais, įrengta ventiliacijos sistema. Įdomu tai, kad viduje bus išsaugomi ir senojo pastato sienų fragmentai. Tikimės, kad darbus pavyks baigti šiemet.

Įkurtuvių nekantriai laukia ir Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus moksleiviai.

Planuojame, kad įkurtuves ten galėsime švęsti jau vasaros pabaigoje. Gobergiškės mokykla yra modernizuojama, ji bus pritaikyta neįgaliesiems – bus įrengtas liftas. Tvarkoma ir mokyklos aplinka: atnaujinamos trinkelės, įrengtas takas šiaurinėje mokyklos pusėje, kad vaikai mokyklą galėtų pasiekti lengviau ir saugiau iš visų pusių. Taip pat pastatyta ir šiuo metu įrengiama nauja katilinė, su sandėliavimo patalpomis, nes mokykla bus šildoma granuliniu kuru. Darbus čia atlieka UAB „Išskirtinio būsto statyba“. 2016 m. spalio mėnesį gavome statybos leidimą šiam objektui, o 2017 m. birželį jau pasirašėme sutartį su rangovais, kurios vertė daugiau nei 445,5 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Vis dėlto, vykdant modernizavimo darbus atsirado ir papildomų išlaidų. Pastebėta, kad patalpose nedžiūsta sienos, o iš pamatų kyla druskos ir pelėsis. Verta paminėti ir tai, kad pastatui – 129 metai. Rangovai tam, kad galėtų užtikrinti darbų kokybę, prašo papildomų lėšų, nes reikia atlikti darbus, nenumatytus projekte. Kitą savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje bus prašoma Tarybos skirti šiam objektui papildomai apie 32 tūkst. eurų, kad būtų galima įrengti pamatų horizontaliąją hidroizoliaciją injektavimo būdu ir užtikrinti sveiką aplinką vaikams, kurie mokysis šiose patalpose ir remonto darbų kokybę.

Šiemet jau atidarėme naują Slengių darželį, Lapių bendruomeninius globos namus, Kretingalės kultūros centro Girkalių skyrių, todėl tikiuosi, kad šiemet pavyks sėkmingai pabaigti bei atidaryti ir kitus objektus, pradėtus jau prieš keletą metų.

Kalbėjosi Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.