Prieš šventes – trumpai apie Savivaldybės darbus ir planus - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Prieš šventes – trumpai apie Savivaldybės darbus ir planus

Besibaigiant 2018 metams, prieš didžiąsias metų šventės, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės meru Vaclovu DAČKAUSKU apie tai, kokius darbus šiemet pavyko įgyvendinti, kas numatyta 2019-iesiems?

Kokius darbus įvardintumėte kaip svarbiausius 2018 metais?

Šiais metais nuveikta nemažai darbų: atidaryti Girkalių kultūros ir Dovilų etninės kultūros centrai, naujas 74 vietų vaikų darželis Slengiuose, bendruomeniniai globos namai Lapiuose, įvykdyta Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus modernizacija, sutvarkytas skveras Gargždų miesto centrinėje dalyje, pastatyta nemažai skulptūrų ir atminimo ženklų, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, nemažai projektų įgyvendino bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos.

Be abejo, gaila, kad šiemet nepavyko pradėti Gargždų kultūros centro renovacijos bei Gargždų miesto parko tvarkymo darbų, tačiau galime didžiuotis, kad pavyko baigti Gargždų daugiafunkcio sporto centro projektą, nes įmonė, rengusi projektą, po statybos leidimo gavimo, bankrutavo. Taigi mes spėjome parengti projektą, gauti statybos leidimą, o prieš kelias dienas mus pasiekė ir kita puiki žinia: gauta teigiama Centrinės projektų valdymo agentūros išvada dėl projekto įgyvendinimo viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu. Tai yra išties didelis žingsnis, nes šią išvadą gauti nėra lengva – reikia parengti detalų investicijų projektą ir įrodyti, kad daugiafunkcis sporto centras mums reikalingas ir mes galime šį projektą įgyvendinti. Dabar per mėnesį turime gauti teigiamą Savivaldybės kontrolieriaus išvadą dėl partnerystės projekto įgyvendinimo tikslingumo bei pateikti Tarybai sprendimo projektą dėl pritarimo įgyvendinti šį projektą viešos ir privačios partnerystės būdu. Tikiuosi, kad Taryba tam pritars ir galėsime žengti  tolimesnius žingsnius ir galiausiai pradėti Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybą.

Šiemet taip pat pradėta daug darbų, kurie bus baigti įgyvendinti kitąmet. Savivaldybės administracija rengia projektus, dokumentus viešiesiems pirkimams, paraiškas projektų finansavimui iš įvairių fondų.

Kas laukia Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojų 2019 metais?

Vienas svarbiausių įvykių ne tik Klaipėdos rajonui, bet ir visam Klaipėdos regionui − tai nuo 2019 m. balandžio mėnesio prasidėsiantys tiesioginiai skrydžiai iš Palangos į Dortmundą Vokietijoje. Tiesioginė jungtis su Vokietija – visam regionui itin svarbus ir lauktas įvykis, dėl kurio, siekdamos bendro tikslo, įnirtingai dirbo visos Klaipėdos regiono savivaldybės. Jungtis su vienu stipriausių Vokietijos regionų padės megzti ir stiprinti verslo ryšius, skatins turizmą. Skrydžių į Vokietiją reklamos finansavimui iš viso reikės 600 tūkst. eurų per 3 metus iš visų regiono savivaldybių. Mes, Klaipėdos rajono savivaldybė, tam skirsime 105 tūkst. eurų per 3 metus.

2019 metais planuojama gauti finansavimą Pušų gatvės Gargžduose tęsiniui, kuris siejasi su 176 gyvenamųjų namų kvartalu, asfaltuoti. Viliamės, kad kitąmet pavyks įgyvendinti seną vaikų svajonę ir iš esmės pagerinti jų gyvenimo kokybę, renovuojant bendrabučio pastatą prie Lapių pagrindinės mokyklos, kuriame vaikai gyvena nuo pirmadienio iki penktadienio. Bus tęsiami ir šiemet pradėti darbai: Kalniškės piliakalnio pritaikymo kultūros ir viešojo turizmo reikmėms II etapas, Endriejavo kultūros centro, I. Simonaitytės muziejaus rekonstrukcija ir kiti darbai.

Tikimės, kad kitąmet pradėsime realų Priekulės ir Vėžaičių viešųjų erdvių sutvarkymo projektų įgyvendinimą bei gausime finansavimą Gargždų parko žemutinės dalies sutvarkymo darbams. Tai itin svarbūs projektai, kuriantys miestų veidą, reprezentacines erdves.

2019 metais pradės dirbti ir nauja Taryba. Tikiuosi, kad ji dirbs pagal ankstesnį Strateginės plėtros planą iki 2020 metų, tęs pradėtus darbus bei numatys gaires rengiant Strateginį plėtros planą 2020–2030 metams.

Visiems Klaipėdos rajono gyventojams, besibaigiant 2018 metams ir viltingai laukiant 2019-ųjų, noriu palinkėti, kad Šv. Kalėdos mūsų širdyje būtų kasdieną – juk jos mums grąžina tikėjimą, artumo ir vienybės jausmą. Artėjančių švenčių proga pamirškime nuoskaudas, nusivylimus ir raskime, kuo pasidžiaugti, kam ir už ką padėkoti, ką pagirti – įsileiskime šventes į savo širdį!  

Kalbėjosi Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.