Regioninės plėtros politikos pokyčiai džiugina ne visus - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. vasario 28 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Regioninės plėtros politikos pokyčiai džiugina ne visus

Regioninės plėtros taryboms norima suteikti daugiau galių, savarankiškiems sprendimams priimti. Siūloma, kad nuo 2021 metų Tarybos turėtų atskirą biudžetą. Nors tokiuose siūlymuose ir matoma nauda, tačiau tuo pačiu baiminamasi dėl įvairių grėsmių.

Pagal dabar galiojantį veiklos modelį, Regioninės plėtros tarybos finansavimą gauna vykdydamos jiems deleguojamas įvairių ministerijų funkcijas, o dėl lėšų su kiekvienu asignavimų valdytoju derasi atskirai. Tačiau jei nuo 2021-ųjų, kaip siūloma Tarybos, turėtų atskirą biudžetą, tai joms leistų būti savarankiškesnėms.

Regioninės plėtros tarybos, taip pat ir Klaipėdos regioninės plėtros tarybos nariai pritaria, kad reikia mažinti socialinius ir ekonominius skirtumus tarp regionų ir pačiuose regionuose, sudaryti sąlygas tolygiai ir tvariai ilgalaikei visų regionų plėtrai, tačiau numatomus pokyčius vertina atsargiai ir įžvelgia kur kas daugiau grėsmių.

Baiminamasi, kad tokie pokyčiai gali skatinti konkurenciją tarp į asociaciją susibūrusių savivaldybių. Be to, įstatymo pakeitimo projekte numatoma sąlyga, kad savivaldybės turėtų pačios finansiškai prisidėti prie tų funkcijų vykdymo, kurios nebus numatytos nacionaliniu lygmeniu. Įstatymo pakeitimus rengia Vidaus reikalų ministerija. Ji jau sulaukė pastebėjimų, kad  įstatymo pakeitimo projektas buvo rengiamas skubotai, trūksta dialogo su vietos savivaldybėmis. Ministerija tikina, kad į pastabas ir pasiūlymus bus atsižvelgta.

Šią savaitę įvyko pirmasis naujos sudėties Klaipėdos regiono plėtros tarybos posėdis. Šią kadenciją tarp 13 naujų narių Klaipėdos rajonui atstovaus meras Bronius Markauskas, mero pavaduotoja Audronė Balnionienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Dumašius. Lietuvos savivaldybių prašymu Taryba pateikė regiono atstovų kandidatūras į Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongresą ir Europos Sąjungos Regionų komitetą. Į pastarąjį pasiūlyta Audronė Balnionienė, į Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongresą – Bronius Markauskas. Galutinį sprendimą priims LSA.

Tarybos pirmininku antrai kadencijai išrinktas Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas, jo pavaduotoju –  Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

 

MERAS
Bronius Markauskas


 
 
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.