Sklypo suformavimas: kodėl būtina ir kaip tą atlikti? - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. birželio 17 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Sklypo suformavimas: kodėl būtina ir kaip tą atlikti?

Klaipėdos rajono savivaldybė ragina daugiabučių ir privačių namų gyventojus nedelsti ir susiformuoti namų valdos žemės sklypus prie nuosavybės teise priklausančių pastatų ir tuos sklypus išsinuomoti arba išsipirkti.

Teritoriją būtina suformuoti ne tik dėl tvarkos ir aiškumo dalijantis priežiūros atsakomybe, galimybės tapti pilnateisiais kiemo šeimininkais ir įsiteisinti pagalbinius ūkio pastatus, bet ir siekiant ateityje išvengti ginčų, susijusių su žemės sklypų ribomis.

Gyventojai, nežinantys ir nesantys tikri, ar teisėtai naudojasi prie namų esančia žeme, raginami kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Klaipėdos rajono skyrių (Klaipėdos g. 74, Gargždai, tel. 8 706 85 519). 

NŽT specialistai informuoja kad galimi du sklypo formavimo būdai.

Jei gyvenate kaimiškoje rajono vietovėje, teikti prašymą dėl sklypo formavimo turite tiesiogiai NŽT Klaipėdos rajono skyriaus specialistams. Atkreiptinas dėmesys, kad rudenį rajono kaimiškose Ablingos, Endriejavo, Girininkų, Lapių, Tauralaukio, Jakų, Girkalių, Kretingalės, Lėbartų, Dauparų, Stragnų, Skomantų, Drevernos ir Veiviržėnų kadastrinėse vietovėse bus rengiama nemažai žemės reformos žemėtvarkos projektų, kurių metu gyventojai turės galimybę namų valdos žemės sklypus susiformuoti pigiau (apie 450 Eur). Laisvo fondo žemės sklypai projektuojami po viešo svarstymo, išnagrinėjus visų norinčiųjų susiformuoti sklypus prašymus. Savivaldybė viešai skelbs savo interneto svetainėje pranešimus apie rengiamus žemės reformos projektus, nurodydama rengimo pradžią, prašymų padavimo terminus ir kitą aktualią informaciją. Jeigu Jūsų sklypas nepapuls į žemės reformos žemėtvarkos projektus, tuomet iniciatyva priklausys tik Jums ir taikomos tokios pat taisyklės, kaip ir miesto gyventojams.

Jei gyvenate Gargžduose ar Priekulėje (miesto teritorijoje), namų valdos žemės sklypų formavimo iniciatyva priklauso tik Jums patiems – turite pradėti rengti individualų žemės sklypų formavimo-pertvarkymo projektą. Prašymą dėl sklypo formavimo galima teikti NŽT Klaipėdos rajono skyriuje arba internetu per Žemėtvarkos planavimo dokumentų informacinę sistemą (ŽPDRIS). Patvirtinus projektą, kurio metu suformuojamos namų valdos sklypo ribos,  būtina atlikti kadastrinius matavimus. Tiek sklypo projektavimo darbai, tiek sklypo kadastriniai matavimai atliekami privačių asmenų lėšomis (apie 1000 eurų).

Pastatų savininkas, jau turėdamas namų valdos sklypo kadastrinius matavimus, turi kreiptis į NŽT Klaipėdos rajono skyrių dėl sklypo išpirkimo ar nuomos sutarties sudarymo. Nominali sklypo vertė skelbiama tik suformavus sklypą, atlikus kadastrinius matavimus ir sklypą įregistravus „Registrų centre“. Išpirkus sklypą iš Valstybės mokamas žemės mokestis, sudarius nuomos sutartį – žemės nuomos mokestis.

Atkreiptinas dėmesys, kad perkant iš Valstybės pirmą namų valdos žemės sklypą taikoma lengvata. Jei sklypas, kurį perkate, yra ne didesnis kaip 0,06 hektaro ir randasi iki 1995 m. birželio 1 d. patvirtintose miestų, kaip gyvenamųjų vietovių, ribose, taikoma 40 procentų žemės sklypo kainos nuolaida, pensininkams – 50 procentų nuolaida.

Jeigu namų valdos sklypas perkamas kaimo arba po 1995 m. birželio 1 d. miestams priskirtose teritorijose už sklypą iki 0,15 hektaro taikoma 50 procentų nuolaida.

Pavyzdį rodo Savivaldybė

Gargždų ir Priekulės miestų teritorijose, kur jau pasibaigusi Žemės reforma, pavyzdį rodo ir Savivaldybė. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys pasakojo, kad matydama neišnaudotus laisvos valstybinės žemės plotus ir siekdama juos įveiklinti, administracija inicijuoja laisvos valstybinės žemės sklypų formavimą ir jų pardavimą. Aukcionus vykdys NŽT. Sklypų paskirtis yra nustatoma pagal Gargždų miesto bendrojo plano sprendinius.

„Matome, kur kokie sklypai miesto teritorijoje yra tušti, ir iš karto svarstome, kuo jie galėtų būti naudingi: tinkami nuomai ar pardavimui, kuriuos iš jų galėtume siūlyti į rajoną žengiančiam verslui, kurie tinkami gyvenamųjų namų plėtrai. Siekiame maksimaliai išnaudoti jau esamą infrastruktūrą, kad neliktų tuščių plotų, kurių priežiūra gula ant Savivaldybės ir seniūnijų pečių“, – sakė J. Ruškys.

Gargždų mieste jau suformuoti ir NŽT organizuojamame aukcione artimiausiu metu pasirodys 8 sklypai, dar du – Smeltalės ir Kęstučio gatvėse – yra rengiami.

„Priekulėje sprendžiame kitą problemą. Sklypai laisvoje valstybinėje žemėje formuojami visuomenės poreikiams tenkinti: įrengti aikšteles, poilsio ir sporto erdves, skverus ir t. t. Toks suformuotas sklypas, žinoma, tampa mūsų rūpesčiu: reikia jį nušienauti, palaikyti bendrą tvarką. Tikimės, kad ir gyventojai nori gyventi tvarkingai, gražioje aplinkoje, keisti į gerą savo unikalaus miestelio veidą. Nėra gerai, kai centrinėje miesto dalyje laisvoje valstybinėje žemėje matome savavališkai pastatytus, griūnančius ūkinės paskirties pastatus. Todėl raginame priekuliškius išsipirkti arba nuomotis žemę, kurią naudoja, ir įsiteisinti visus statinius. Tik taip mieste bus galima palaikyti tvarką“, – kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Ruškys.

Gintarė Plungienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.