Statant ūkio būdu – privalomas statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimas - Old.klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 20 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Statant ūkio būdu – privalomas statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimas

Naujame Statybos įstatyme, įsigaliojusiame šių metų pradžioje, numatytos ne tik įvairias procedūras lengvinančios naujovės, bet ir nauji reikalavimai, kurių laikytis privalu kiekvienam, besistatančiam namus.

„Apsisprendusieji  namą statyti ūkio būdu, t. y. patys, turėtų žinoti, kad nuo 2017 metų sausio 1 dienos, įsigaliojus Statybos įstatymo pakeitimams, statydami nesublokuotą iki 300 kv. m vienbutį gyvenamąjį namą, jie gali savo interesams atstovauti patys ir nebeprivalo samdyti statybos techninio prižiūrėtojo. Tačiau yra kitų prievolių, kurių statytojams pamiršti nereikėtų, pavyzdžiui – statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimo“, – apie naujus reikalavimus pasakojo vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Pagrindinis statybos ūkio būdu požymis – rangos sutarties nebuvimas. Riziką dėl tinkamo darbų organizavimo, kokybės trūkumų ar išaiškėjusių defektų baigtame statyti statinyje prisiima statytojas, todėl nuo šių metų statytojams įsigaliojo naujas reikalavimas, jog vykdant statybos darbus ūkio ar mišriu būdu arba sudarant kelias sutartis su skirtingais rangovais vykdyti atskirus statybos darbus, statytojas privalo apdrausti atliekamus statybos darbus ir civilinę atsakomybę. Šiuo atveju sudaroma statinio statybos, rekonstravimo, remonto, atnaujinimo (modernizavimo), griovimo ar kultūros paveldo statinio tvarkomųjų statybos darbų ir civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartis. Kai samdomas rangovas (sudaroma rangos sutartis), visiems statinio darbams vykdyti atitinkamu draudimu turi draustis rangovas. Draustis privalomuoju statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimu neprivaloma statant nesudėtinguosius statinius.

Leidimų ir licencijų skyriaus vedėja Daiva Dilytė primena, kad statytojo (užsakovo) pareiga informacinėje sistemoje „Infostatyba“ apie statybos pradžią, rangovo ir pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą pranešti per 3 darbo dienas nuo jų pasamdymo ar paskyrimo. Tiesa, šis reikalavimas netaikomas statinio remonto ir nesudėtingo statinio statybos atvejais.

Taip pat Leidimų ir licencijų skyriaus vedėja Daiva Dilytė informavo, kad griežtėja ir nedidelių namų statybos kaime reikalavimai. Įsigaliojus naujam Statybos įstatymui ir jo nuostatas detalizuojantiems statybos techniniams reglamentams, prievolė gauti statybą leidžiantį dokumentą yra taikoma ir statant nedidelį gyvenamąjį namą ne miesto teritorijoje. Suprojektuotas ir pastatytas pastatas taip pat turi atitikti energinio naudingumo reikalavimus. Anksčiau norint statyti nesudėtingą II grupės pastatą (nuo 50 iki 80 kv. m bendrojo patalpų ploto, neįskaitant rūsio, iki 8,5 m aukščio) statybos leidimas būdavo privalomas tik tais atvejais, kai jis būdavo statomas mieste (t. y. daugiau kaip 3000 gyventojų turinčioje gyvenamojoje vietovėje), konservacinio prioriteto, kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje arba kultūros paveldo vietovėje. Pagal pakeistą reglamentavimą, nuo šių metų, norint statyti nesudėtingą gyvenamosios paskirties (vieno, dviejų butų) II grupės pastatą bet kokioje teritorijoje, reikia parengti statinio projektą ir gauti statybos leidimą iš savivaldybės administracijos. Tiek ankstesnė, tiek ir šiais metais įsigaliojusi Statybos įstatymo redakcija nustato, kad pastatai (išskyrus ne didesnio kaip 50 kv. m bendrojo naudingojo vidaus patalpų ploto pastatus) turi atitikti minimalius pastatų energinio naudingumo reikalavimus. Taigi, projektuojant net ir nedidelį gyvenamąjį namą kaime, atitinkami projekto sprendiniai turi užtikrinti energinio naudingumo A klasę. Teikiant tvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą, reikės pridėti dokumentą, pagrindžiantį, kad šis reikalavimas buvo įvykdytas, – pastato energinio naudingumo sertifikatą.

„Visi nauji reikalavimai, numatyti šiemet įsigaliojusiame naujos redakcijos Statybos įstatyme, padeda užtikrinti, kad statybos bus teisėtos, pastatai atitiks visus keliamus reikalavimus, o asmenims, privalomai apdraudusiems atliekamus statybos darbus, sumažės finansinė našta, jei jis pasistatys nekokybišką statinį. Įvykdę visus įstatymo keliamus reikalavimus, galėsite džiaugtis saugiais, tvarkingais, įteisintais pastatais“, – tikino vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
2018 M. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTAS
2018-2020 m. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROJEKTAS
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.