Susitikime su doviliškiais aptarti svarbiausi ateities darbai ir planai - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. kovo 3 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Susitikime su doviliškiais aptarti svarbiausi ateities darbai ir planai

Liepos 24-ąją Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai ir Administracijos darbuotojai lankėsi Dovilų seniūnijoje, kur susitiko su gyventojais, nevyriausybinių organizacijų, veikiančių biudžetinių įstaigų atstovais, seniūnaičiais bei seniūnijos darbuotojais. Susitikimo metu aptarti Dovilų seniūnijos gyventojų lūkesčiai, diskutuota aktualiais klausimais.

Nuotraukoje: Į susitikimą su seniūne N. Ilginiene ir doviliškiais atvyko mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė, mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė, meras Bronius Markauskas, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas ir jo pavaduotojas Justas Ruškys.

Prioritetus dėlioja pati seniūnija

Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė pasakojo, kad vienas didesnių seniūnijos rūpesčių yra neasfaltuotos gatvės ir keliai. Dėl jų sulaukiama daugiausia gyventojų skundų. Seniūnijos kelių ilgis sudaro 116,6 km (iš jų gatvių – 28 km, kelių – 89 km), išasfaltuotas 31 kilometras.

Savivaldybė jau yra viešinusi žinią, kad 2020–2025 m. iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, ES struktūrinių fondų ir Savivaldybės biudžeto lėšų kelių asfaltavimui planuojama skirti 20 mln. eurų. Už šią sumą tikimasi pakloti apie 40 km kelių. Seniūnijoms lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį. Kasmet vidutiniškai Dovilų seniūnijos kelių priežiūrai, remontui iš Savivaldybės biudžeto skiriama apie 38 tūkst. eurų, iš Kelių priežiūros ir plėtros programos – apie 48 tūkst. eurų. Šiuo metu rengiamas kelio Rimkai–Lėbartai–Dovilai kelio atkarpos iki sodininkų bendrijos rekonstravimo darbų projektas. Vykdomos žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros. Turėtų atsinaujinti ir dėl rangovo kaltės sustoję kelio Kiškėnai–Lėbartai–Ketvergiai darbai.

Savivaldybės meras Bronius Markauskas atkreipė dėmesį, kad seniūnija turi aktyviai bendrauti su seniūnaičiais, bendruomenėmis ir gyventojais bei drauge tartis, kuriuos kelius būtina tvarkyti ar asfaltuoti pirmiausia. Šis sprendimas – pačios seniūnijos prerogatyva. Planuojamų rekonstruoti kelių sąrašą Savivaldybei seniūnai turi pateikti iki rugsėjo 1 d.

Klaipėdos rajone sėkmingai įgyvendinama ir 2015 m. patvirtinta tvarka, kai keliai asfaltuojami prisidedant Savivaldybei ir gyventojams. Savivaldybė kompensuoja iki 50 proc. sumos, reikalingos darbams vykdyti. Šiai programai vykdyti kasmet biudžete buvo numatoma 250 tūkst. eurų, o kitąmet finansavimas bus padvigubintas – planuojama skirti 0,5 mln. eurų iš Savivaldybės biudžeto. Visai neseniai pagal šią programą išasfaltuota 1 Dovilų seniūnijoje Ketvergių kaime esanti Tvenkinio gatvė. Per trejus programos vykdymo metus daugiau paraiškų iš Dovilų seniūnijos gyventojų nesulaukta.

Atkreiptinas dėmesys, kad paviljonų autobusų stotelėse įrengimo eilę taip pat kuruoja seniūnija. Jau žinoma, kad vienas jų šiemet tikrai atsiras Ketvergiuose, kitas – prie sodininkų bendrijos „Tolupis“. Prie jo įrengimo planuoja prisidėti teritorijoje veiklą vykdanti įmonė.

Sprendžiamas pastatų priežiūros klausimas

Seniūnijos centro – Dovilų miestelio – bendruomenė prašė atkreipti dėmesį į du centre esančius ir jo nepuošiančius pastatus. Vienas jų – buvusio pašto viršininko vokiečio Ericho Opermano pastatytas dviejų aukštų mūrinis namas su mansarda. Jame šiuo metu veikia medicinos punktas, gyvena kelios šeimos.

Prasta ir priešais jį stovinčio gyvenamojo namo būklė. Pastarąjį jau administruoja UAB „Gargždų būstas“. Gyventojai informuoti, kad šiuo metu atliekama pastato ekspertizė. Prieškario metais statytą namą, kuriame anuomet veikė svečių namai, norėtųsi išsaugoti, tad Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos patvirtintame Strateginiame veiklos plane numatyta 50 tūkstančių eurų priemonė, pagelbėsianti savininkams sutvarkyti pastatų fasadus.

Seniūnė N. Ilginienė išreiškė norą seniūnijos pastate įrengti liftą. Pasak jos, į administracijos patalpas antrame aukšte sunku patekti senyvo amžiaus gyventojams, neįgaliesiems, tėvams su kūdikiais. Seniūnijos salėje vyksta ir rinkimai. Mero pavaduotoja Violeta Riaukienė kaip alternatyvą lifto įrengimui siūlė pasinaudoti kaimyninės Priekulės seniūnijos pavyzdžiu, kur rinkiminė apylinkė iš seniūnijos perkelta į Kultūros centrą.

Bus mažinamas triukšmo lygis

Ketvergių gyventojams itin aktualus kokybiško vaikų ugdymo klausimas. 270 didžiausią pagrindinę mokyklą rajone lankančių mokinių mokslo metais susiduria su transporto triukšmo problema. Klasių langai išeina į gatvę, tad ugdymo procesą trukdo nuo jos sklindantys garsai. Vykdomas monitoringas rodo, kad transporto triukšmas viršija nustatytas normas. Triukšmo šaltinis – bendrovės „Hidrostatyba“ vykdoma veikla.

Sumažinti triukšmo lygį padėtų prie mokyklos pastatyta garsą izoliuojanti sienelė. Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus informavo, kad dėl jos jau buvo kreiptasi į Lietuvos automobilių kelių direkciją. Pastaroji dėlioja prioritetinių gatvių ir kelių sąrašą, bet tikimybė, kad Ketvergiai pateks į sąrašo pradžią – mažai tikėtina. Doviluose susitikimo metu priimtas sprendimas pačiai Savivaldybei apskaičiuoti sienelės įrengimo sąmatą.

Keliu, kuris nepriklauso Savivaldybei, skleisdamas dulkių debesis nuolat zuja sunkiasvoris transportas. Tai irgi kelia gyventojų pasipiktinimą. Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas pranešė, kad šiuo klausimu jau buvo inicijuotas susitikimas su aplinkosaugininkais ir bendrovės „Hidrostatyba“ atstovais. Jų paprašyta pateikti aplinkosauginių priemonių įgyvendinimo planą. Savo ruožtu įmonė įsipareigojo  išasfaltuoti įvažą į gamyklinę teritoriją, o triukšmą keliantį sunkiasvorį transportą apsiūti garsą slopinančia medžiaga.

Prieš kurį laiką ketvergiškiai sunerimo ir dėl aplinkosaugininkų paimtų vandens mėginių, kurie parodė nemenką užterštumo lygį. Administracijos direktorius A. Bogdanovas informavo, kad AB „Klaipėdos vanduo“ turėtų ištirti gyventojų šulinių vandenį ir tada paaiškės, kaip yra iš tikrųjų.

Ketvergiškiams itin aktualus ir darželio klausimas. Nuo rugsėjo 1 d. mišrią mokykloje įrengtą grupę lankys 4 ikimokyklinio ir 18 priešmokyklinio amžiaus vaikų (4 priešmokyklinio amžiaus vaikai buvo nepriimti). Ketvergių ir aplinkinių gyvenviečių tėvai vaikus veža į Klaipėdos miesto, Priekulės, Agluonėnų, Dovilų ir kitas ikimokyklines įstaigas. Mokyklos direktorius Gendrutis Burbulis siūlo būtinai šalia mokyklos statyti darželį.

Su vietų trūkumu nesusiduria Šiūparių mokykla-daugiafunkcis centras. Pasak šios mokyklos vadovės Vilijos Rimkuvienės, čia įkūrus vieną ikimokyklinio amžiaus grupę, ją galėtų lankyti vaikai iš Šniaukštų kaimo, nes atstumas tarp šių dviejų kaimų yra vos 4 kilometrai.

Gražios NVO iniciatyvos

Pasidžiaugta Dovilų karjero populiarumu. Jo lankomumas padidėjo nutiesus su Gargždais jungiantį dviračių taką. Džiugina ir nevyriausybinių organizacijų veikla. Dar visai neseniai Dovilų centre esanti visuomenės poreikiams skirta teritorija buvo apleista, joje vietiniai žmonės augino daržoves. Dabar ši vieta bendruomenės ir VšĮ Socialinių iniciatyvų centro vadovės Šarūnės Petruškevičienės dėka atrodo visai kitaip – čia įkurtas Dovilų parkas, kuriame nauja vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai, futbolo, tinklinio, krepšinio aikštelės.

Pasak Š. Petruškevičienės, likęs dar vienas siekis čia įrengti takus, pastatyti suolus, papildyti vaikų žaidimų įrenginius, tęsti apželdinimo darbus. Mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė priminė, kad 2020 m. Savivaldybė suplanavusi didinti NVO ir bendruomeninės veiklos stiprinimo programai skirtas lėšas nuo 96 tūkst. iki 150 tūkst. Eur. Pagal programą numatyta ir speciali „Iniciatyvų iniciatyvos“ priemonė, skirta projektams, kuriais būtų sprendžiama aktuali, į infrastruktūrą orientuota problema ir pasiektas aiškus rezultatas. Priemonei numatytas 10 tūkstančių eurų finansavimas. VšĮ Socialinių iniciatyvų centras galės teikti paraišką gauti šios priemonės finansavimą ir galbūt baigti ne tik doviliškių, bet ir miestelio svečių pamėgtos poilsio erdvės sukūrimą.

Gintarė Plungienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.