Susitikime su priekuliškiais – dėmesys gyventojų poreikiams - Old.klaipedos-r.lt

2020 m. liepos 9 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Susitikime su priekuliškiais – dėmesys gyventojų poreikiams

Birželio 25-ąją Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai ir Administracijos darbuotojai lankėsi Priekulės seniūnijoje, kur susitiko su gyventojais, nevyriausybinių organizacijų, veikiančių biudžetinių įstaigų atstovais, verslininkais bei seniūnijos darbuotojais.

Po susitikimo su gyventojais Savivaldybės vadovai ir Administracijos darbuotojai apžiūrėjo Priekulėje esančius nekilnojamojo turto objektus.

Rengiami 4 projektai

Susitikimo metu aptarti Priekulės seniūnijos gyventojų lūkesčiai, teritorijoje vykdomi ir planuojami projektai bei darbai, diskutuota aktualiais klausimais. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas susirinkusiuosius informavo, kad biudžetas yra ribotas, tad bus įvertinta, kuriems darbams teikti pirmenybę. „Kur galima, bus bandoma taupyti, o kur reikia, – investuoti“, – akcentavo meras.

Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė teigė, kad šiuo metu Priekulėje rengiami 4 projektai. Vienas jų – Priekulės m. istorinio paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumento – vietovės ir jos apsaugos zonos planas. Anot seniūnės, siekiant išsaugoti miesto autentiškumą bei sumažinti gyventojams finansinę naštą, svarbu numatyti galimybę skirti lėšų miesto istorinėje dalyje esančių pastatų, turinčių vertingų savybių, finansavimą iš Kultūros paveldo puoselėjimo ir kultūros paslaugų plėtros programos. Klaipėdos rajono savivaldybės mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė nurodė, kad minėtoje programoje numatyta ir 2020 m. tam planuojama skirti 50 tūkst. Eur, 2021 m. – 100 tūkst. Eur. Rajono meras Bronius Markauskas akcentavo, kad svarbus ir pačių gyventojų prisidėjimas, suteikiantis galimybę greičiau pasiekti reikšmingų rezultatų.

Taip pat šiemet rengiami 2 atskiri techniniai projektai, kuriais sprendžiamas tolimesnis Priekulės viešųjų erdvių vystymas. Vyksta ir baigiamoji valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2203 Dituva–Priekulė–Dreižiai rekonstravimo projekto derinimo stadija. Smulkiojo verslo atstovai nuogąstavo, kad projekte nenumatytos automobilių stovėjimo vietos prie parduotuvių, baro, tačiau mero pavaduotoja Audronė Balnionienė patikino, jog automobilių stovėjimo vietos centre derintos su Saugaus eismo audito išvadomis ir informacija aptarta su Saugaus eismo komisija Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, kuri ir finansuoja projektą. „Administracija dėjo didžiules pastangas, kad būtų taip, kaip norėtų priekuliškiai, bet Lietuvos automobilių kelių direkcija nurodė, kad tokie yra saugaus eismo reikalavimai. Būtina užtikrinti žmonių saugumą“, – kalbėjo vicemerė. Susitikimo metu nutarta sudaryti darbo grupę, į kurią bus deleguoti bendruomenės atstovai, ir dar kartą apsilankyti Lietuvos automobilių kelių direkcijoje.

Priekuliškiai domėjosi Stragnų II k. koplyčios rekonstrukcijos projekto įgyvendinimu. Jie informuoti, kad projektas yra parengtas, lėšos suplanuotos, tačiau neįvyksta viešieji pirkimai. Yra paskelbtas atviras konkursas, o pasiūlymai priimami iki liepos 1 d.

Susitikimo dalyviams pristatyti Priekulės seniūnijoje vykdomi ir planuojami projektai, darbai, aptarti aktualūs klausimai

Į darželį – daugiau vaikų

Seniūnijoje yra nekilnojamojo turto, kurio būklė yra prasta arba šis likęs be šeimininko, tad aptartos efektyvaus jo panaudojimo galimybės. Savivaldybės administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo teigimu, atliekama Savivaldybės turimų patalpų ir kito turto inventorizacija. Tikimasi, kad kai kurias patalpas bus galima pritaikyti reikalingai veiklai, pavyzdžiui, įsteigti darželio grupę.

Opi problema Priekulės seniūnijoje, kuriai bus skiriama daugiau dėmesio, – nesuformuotos viešos erdvės, žemės sklypai, kurie galėtų tarnauti žmonių poreikiams juos išnuomavus ar pardavus aukciono būdu. Laisvos žemės sklypų yra Minijos, Parko, Turgaus, Klaipėdos, Žalgirio gatvėse. Gausu gyventojų savavališkai pastatytų statinių, kurie yra sugriuvę, nesaugūs. Seniūnija raštu kreipėsi į gyventojus, kad jie iki rugsėjo 30 d. pateiktų statinių nuosavybės dokumentus. Jiems pateikus prašymus prie nuosavybės teise turimų statinių būtų formuojami žemės sklypai ir taip palaipsniui tvarkoma teritorija.

Priekulės seniūnijoje gyvenančioms šeimoms ypač aktualus darželių klausimas. Priekulės lopšelyje-darželyje ugdomi 186 vaikai, iš jų 51 – Derceklių skyriuje. Deja, darželis netenkina visų tėvų prašymų lankyti vaikams ikimokyklinio ugdymo grupes. Tačiau Savivaldybės tarybai birželį skyrus finansavimą Drevernos mokyklai-darželiui bus įsteigta dar viena darželio grupė Drevernoje. Be to, nuo rugsėjo Dituvos pagrindinėje mokykloje bus sudarytos geresnės sąlygos priešmokyklinio amžiaus vaikams – įstaigoje jie galės būti visą dieną. Sprendžiant vietų ikimokyklinio amžiaus vaikams trūkumą Priekulės seniūnijoje, ypač Dituvos sodų teritorijoje, tikslinga spręsti patalpų trūkumo problemą ir steigti papildomas grupes. Gyventojams pasiteiravus, koks likimas laukia lopšelio-darželio „Dercekliukas“, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius patikino, kad net ir pastačius naują darželį Dituvos sodų teritorijoje tiek „Dercekliukas“, tiek naujasis darželis dėl didelio poreikio būtų pilni.

Derceklių bendruomenės pirmininkas Tadas Vaitkus svarstė, kad naudingas būtų ir Derceklių teritorijos vystymo planas. Gyvenamąją vietą čia yra deklaravę apie 3 tūkst. gyventojų, dar keli tūkstančiai to nėra padarę, tad svarbu juos paskatinti. Nutarta, kad Administracija kartu su bendruomene parengs Derceklių (Dituvos sodų) vystymo planą-strategiją.

Taip pat aptartas klausimas dėl automobilių stovėjimo aikštelės Priekulėje, netoli katalikų bei evangelikų liuteronų bažnyčių, įrengimo, tartasi dėl 4 seniūnijoje esančių kabančių tiltų priežiūros, diskutuota, ar būtų tikslinga formuoti naują laivų nuleidimo vietą, ar atgaivinti slipą UAB ,,Kuršių marios“ teritorijos prieigose. Tiltų ir laivų nuleidimo vietos remontams Savivaldybė ieškos galimybių pasinaudoti Europos Sąjungos parama. Tikimasi, kad galimybių prisidėti ieškos ir bendruomenės.

Kalbėta ir apie seniūnijoje organizuojamų švenčių finansavimo galimybes. Savivaldybės vadovai informavo, kad šis klausimas bus svarstomas ne tik sudarant kitų metų biudžetą, bet ir aptariamas naujai sudaromoje Kultūros taryboje. Taip pat bus parengta Kultūros strategija.

Po susitikimo su gyventojais meras Bronius Markauskas, vicemerės Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė, mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, jo pavaduotojai Rasa Petrauskienė ir Justas Ruškys apžiūrėjo Priekulėje esančius nekilnojamojo turto objektus, įvertino jų būklę, pritaikymo įvairiai veiklai galimybes.

Daugiau nuotraukų čia.

Rita Rapalienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.