Švenčiant atkurtos Lietuvos 100-metį svarbiausia žmonių bendruomeniškumas - Old.klaipedos-r.lt

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Savaitės tema
Švenčiant atkurtos Lietuvos 100-metį svarbiausia žmonių bendruomeniškumas

Šiemet Lietuvoje minimas atkurtos Lietuvos 100-metis. Įpusėjus šimtmečio metams kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė apie tai, kaip Klaipėdos rajone minime šią svarbią sukaktį.

Kaip Savivaldybė prisideda prie Lietuvos atkūrimo 100-mečio minėjimo?

Dar praėjusiais metais buvo suburta darbo grupė, kurį rengė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo Klaipėdos rajone programos įgyvendinimo 2017–2018 metais planą. Kadangi pirmininkavau šiai darbo grupei, galiu drąsiai pasakyti, kad atkurtos Lietuvos šimtmetis suvienijo žmones bendroms idėjoms, kurias jie norėjo įgyvendinti savo seniūnijose. Jutome žmonių aktyvumą, norą išskirtinai pažymėti šią Lietuvai svarbią sukaktį. Klaipėdos rajono savivaldybė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos vykdymui, t. y. seniūnijų, bendruomenių idėjų įgyvendinimui iš viso skyrė 89 tūkst. eurų.

Kokios priemonės, numatytos programoje, jau įgyvendintos?

Jau įgyvendintos beveik visos priemonės. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui mes pradėjome ruoštis iš anksto ir dalį priemonių įgyvendinome jau 2017 metais, kad šimtmečio metus pasitiktume tinkamai. Praėjusiais metais Agluonėnų sode buvo įrengta meninė kompozicija „Iš praeities į ateitį“, akmeninėje memorialinėje lentelėje ant Endriejavo bažnyčios vartų įamžinome Endriejavo valsčiaus knygnešių atminimą, Judrėnuose įrengta meninė kompozicija „Sakalas“, sukurtas reprezentacinis filmukas apie Veiviržėnų seniūniją, žymius jos žmones ir vietas, Vėžaičių miestelio aikštėje įrengti vėliavų stiebai, stendai ir suoliukai su šiukšliadėže, Kretingalėje taip pat įrengti vėliavų stiebai, lauko suoliukų komplektas, ant akmens iškaltas užrašas, buvo parengta tautodailininko Vytauto Majoro monografija apie jo kūrybinę ir visuomeninę veiklą, kuri bus išleista šiemet.  

2018 metais buvo atnaujintas Nepriklausomybės akto signataro Jurgio Šaulio gimtinės vietoje esantis stogastulpis, Dauparų–Kvietinių seniūnijoje prie Smilgynų, Kvietinių ir Dauparų bendruomenių namų buvo įrengti vėliavų stiebai,  sukurta Valstybės šimtmetį menanti ekspozicija „100 istorijos žingsnių“, kuri šiuo metu eksponuojama Gargždų miesto parke, Sendvario seniūnijoje Raidailių kaime prie Eketės piliakalnio įrengti simboliniai koplytsulpiai, atidengti liepos 6-ają – Valstybės dieną, Stragnų II kaime (prie įvažiavimo į Priekulė) įrengta skulptūra „Žirgas“, kuri bus atidengta jau šį šeštadienį. Visos skulptūros atidengtos iškilmingai, minint mūsų rajonui ir Lietuvai svarbias datas. Taip pat skirtos lėšos ir kultūros vertybės – Baltijos kelio ženklo, žyminčio vietą, kur stovėjo Klaipėdos rajono gyventojai, esančio Pasvalio rajone, – atnaujinimo darbams. 

Iš visų numatytų priemonių liko tik dvi: Gargždų kultūros centras šiemet turėtų įsigyti skulptūrą bei planuojame išleisti reprezentacinį fotoalbumą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Kaip, jūsų nuomone, Klaipėdos rajono gyventojai švenčia šimtmečio metus?

Aktyviai! Išties šie metai Klaipėdos rajone gausūs iniciatyvų, žmonių noro bendrauti ir kartu kurti šventę. Šimtmečio dvasią ypatingai jautėme per visas valstybines šventes, kuriose netrūko žmonių, pasipuošusių tautine atributika, tautiniais rūbais. Rajono gyventojai ne tik dalyvavo renginiuose, bet ir juos inicijavo, kvietė dalyvauti įvairiose akcijose. Manau, kad būtent tai ir yra tikroji šventė, tikroji meilės savo šaliai išraiška – bendruomeniškumas, pilietiškumas, iniciatyvumas, vienybės jausmas, leidžiantis didžiuotis savo kraštu ir šalimi.  Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo Klaipėdos rajone programos įgyvendinimo bei visiems, kurie dalyvauja renginiuose, įgyvendina savo idėjas, buria žmonės bei kasdieniu savo darbu kuria mūsų šalies, mūsų rajono ateitį.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 211116. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.