Turizmas - Old.klaipedos-r.lt

Turizmas


Jus pasitinka keturių vandenų kraštu vadinamas rajonas. Jaukūs miestai ir miesteliai, gamtos prieglobsčio apsupti kaimai, akį džiuginantys ir vaizduotę įkvepiantys gamtos peizažai, tūkstantmečius skaičiuojanti lietuvininkų ir žemaičių krašto istorija, per amžius išsaugota kultūra, puoselėjamos tradicijos, šilti ir draugiški žmonės. Visa tai ir dar daugiau atrasite Klaipėdos rajone – krašte, kurį skalauja Baltijos jūros bangos ir Kuršių marios, vingiuoja srauni Minijos upė, žalią rajono veidą gyvina mėlynų ežerų akys. Šį keturių vandenų kraštą lengvai pažinsite keliaudami po apylinkes, atostogaudami kaimo turizmo sodybose. Krašto žmonės didžiuojasi savo istorija, tradicijomis ir nuostabia gamta. Klaipėdos rajonas etniniu požiūriu yra išskirtinis: jį beveik pusiau dalija dviejų Lietuvos etninių grupių istorinis ir kultūrinis palikimas – Mažosios Lietuvos lietuvininkų ir Didžiosios Lietuvos žemaičių. Išlikę Mažosios ir Didžiosios Lietuvos etniniai ir kultūriniai skirtumai puikiai regimi keliaujant po Klaipėdos rajoną. Linkime nepamirštamų akimirkų ir turiningo poilsio.

 

GARGŽDAI

Tai Klaipėdos rajono administracinis centras, miestas prie Minijos upės, šalia istorinės ribos su Mažąja Lietuva. Žmonių čia gyventa nuo žalvario amžiaus, o istoriniuose šaltiniuose Gargždai pirmą kartą minimi 1253 m. Ilgus amžius Gargždai buvo pasienio gyvenvietė, o carizmo laikais per miestą į Didžiąją Lietuvą gabenta draudžiama spauda. XV–XVI a. Gargžduose buvo žemaičių seniūnų Kęsgailų dvaras. Per Antrąjį pasaulinį karą miestelis sudegė. Gargždams Atgimimo simboliu tapo 1989−1990 m. pastatyta postmodernistinio stiliaus mūrinė Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia. Gargždai didžiuojasi istorinio palikimo fragmentais: senųjų gatvių linijomis, atnaujinta miesto aikšte, 2005 m. įsteigtu Gargždų krašto muziejumi, restauruotais senųjų kapinių vartais, šventoriaus koplyčia, varpine bei dvaro parku. Angliško landšaftinio stiliaus Gargždų parkas įkurtas vakarinėje miesto dalyje XIX a. I pusėje dvarininkų baronų F. ir E. Rėnė (Rönne). Naujai suformuota parko dalis leidžiasi į vaizdingą Minijos slėnį, kuriame vasaros metu vyksta įvairūs renginiai. Į šiaurę nuo Gargždų, kairiajame Minijos krante, yra Kalniškės piliakalnis, o Gargždų pašonėje esantis Skaidrusis karjeras – naujasis turistų traukos objektas.

 

Daugiau informacijos apie Klaipėdos rajoną bei vykstančius renginius rasite Klaipėdos rajono Turizmo informacijos tinklalapyje

 

NUORODOS

 

 

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-09-23 11:19:23
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304