Verslumo manija 2018 - Old.klaipedos-r.lt

Verslumo manija 2018

Klaipėdos rajono savivaldybė kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ieškojo geriausių verslo idėjų Klaipėdos rajone. Konkursas „Verslumo manija“ sulaukė didelio dėmesio: pateikta apie 70 verslo idėjų, iš kurių komisija išrinko 15 geriausių. Keliems dalyviams pabūgus viešai pristatyti savo idėjas, dėl pagrindinių prizų gruodžio 10 dieną Vėžaičių kultūros centre susikovė 10 finalininkų. Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtas piniginis fondas – 9 tūkst. eurų.

„Verslumo manijos“ finalininkai buvo paskelbti Savivaldos ir verslo forumo metu. Vėliau jie dalyvavo VšĮ „Versli Lietuva“ dovanotuose mokymuose, kuriuose mokėsi vystyti savo verslo idėjas bei jas viešai pristatyti. Daugelis finalininkų pristatydami savo verslo idėjas jaudinosi, tačiau pristatymai buvo profesionalūs, nuoširdūs ir įtikinantys. Dalyviams jaudulį kėlė ne tik komisija, bet ir salėje susirinkę žiūrovai, tarp kurių buvo ir verslo atstovų, kurie išgirdę gerą verslo idėją gali priimti sprendimą padėti naujam verslui investuodami į jo pradžią ar plėtrą.

Komisijai teko nelengvas darbas išrinkti tris laimėtojus, kurie pasidalins Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtus piniginius prizus savo idėjoms įgyvendinti, tačiau po pristatymų įvertinimo, diskusijų buvo nuspręsta, kurios trys idėjos pelnys geriausiųjų vardą.

III vietą ir 1500 eurų prizą laimėjo Aistė Kundrotaitė, kuri pristatė dėvėtų rūbų perdirbimo verslo idėją. Pagrindinis idėjos tikslas yra sumažinti išmetamų rūbų kiekį, taip prisidedant prie aplinkai daromo neigiamo greitosios mados poveikio mažinimo. Rūbai, kurie siuvami iš ne itin kokybiškų audinių, tinkami dėvėti labai trumpai ir neturi vertės. Tačiau net prieš kelis dešimtmečius kurti rūbai buvo gaminami iš kokybiškesnių audinių. Kūrybiškai panaudojus jau esamus resursus bus sukuriami originalūs ir tvarūs daiktai.

II vietą ir 2500 eurų prizą laimėjo Marius Kiršys, pristatęs savo kurtą apskritiminį saulės valdiklį. Apskritiminis saulės valdiklis yra skirtas sekti saulės padėtį ir padidinti saulės baterijų ir kolektorių energijos surinkimo kiekį net iki 30 proc. Konstrukcija leidžia montuoti šį valdiklį ant pastatų sienų arba stogo. Tinka pavienėms saulės baterijoms, kurios įrengtos pakelėse ir maitina įvairius elektroninius ženklus.

I vietą ir 5000 eurų prizą laimėjo Kristina Tamavičienė, pristačiusi „Magiškų kiaušinių“ edukacinę programą. „Magiški kiaušiniai“ – tai visiškai nauja ir unikali edukacinė programa, sukurta ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, pradinių klasių moksleiviams, norint suteikti vaikams galimybę išvysti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir išsiritančius mažus viščiukus. Projektas suteikia galimybę tiesiog klasėje ar darželio grupėje stebėti, kaip į pasaulį ateina nauja gyvybė, ir dar plačiau pažinti mus supančią aplinką, gamtą, o per tai − ir pasaulį. Edukacinės programos tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė. Šiais technologijų laikais, pasak Kristinos Tamavičienės, žmonės atitolo nuo gamtos ir kaimo, vis daugiau jų gyvena miestuose ir miesteliuose, vaikai, o kartais net ir suaugę, nėra regėję išsiritančio viščiuko ar kito paukštelio.

Piniginius prizus laimėtojams įteikė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas. Komisiją sudarė: Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Tarybos narė, Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programos vertinimo komisijos pirmininkė Andželika Šakinienė, UAB „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas Jonas Dumašius, VšĮ „Versli Lietuva“ Regionų plėtros grupės vadovė Jolanta Miloš, UAB „Akmens namas“ direktorius Raimundas Janušauskas, UAB „Dolena“ vadovas Egidijus Norvaišas.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-02-19 11:02:34
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102